İŞKUR Personel Alımı 150 Kişi (İEP Başvuru Ekranı)

İŞKUR Personel Alımı 150 Kişi (İEP Başvuru Ekranı)

İŞKUR personel alımı 150 kişi için ilana çıktı. 6 farklı şehirde İEP başvuru ekranını açtı. Adaylar en az ilkokul mezunu olabilecek. 2 Ağustos tarihi bitimine kadar başvuruların nasıl yapılacağı detayları haberimizde…

İŞKUR Personel Alımı Başvuru Ekranı Duyurusu

Türkiye İş Kurumu İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 6 şehir personel alım yapacağını ilan etti. İlana göre başvuruları 2 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. İEP kapsamında kurs görecekler başarılı olması durumunda sertifika verilecektir. Kurs devam ederken mesleği ile alakalı işe yerleştirme işlemi yapılmaktadır.

Her şehir yaklaşık olarak 25 kişi istihdam edeceği üzere 150 kişi alınacaktır.

İŞKUR İlanları Şehir Listesi

Bolu, Kayseri, Kocaeli (İzmit), Mersin, Malatya ve Düzce şehirleri alım yapacak.

Alımı Yapılacak Unvanlar

Pazarlamacı, ön muhasebeci, aşçı yardımcısı, depo görevlisi ve düz işçi alımı yapılacak.

Adaylarda Aranan Genel Durumları

Adaylar en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor. Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 15 yaşını tamamlamış olmak. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak. Emekli olmamak. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olması istenmektedir.

İEP Katılanlara Ödenecek Ücretler

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi yapılır.
İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılır.

Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 115 TL zaruri gider ödemesi yapılır. Ayrıca çocuğu olup kursa katılanlara 400 TL bakıcı ücreti ödenir.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını elektronik ortamda aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açma yöntemi ile yapılabilir. Açılan sayfada ara tuşuna basmanız ilanlara ulaşmak için yeterli olacaktır.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum