İŞKUR 3810 TL Maaşla 18 Şehir Personel Alımı Listesi

İŞKUR 3810 TL Maaşla 18 Şehir Personel Alımı Listesi

İŞKUR personel alımı için 18 şehirde ilana çıktı. Alınacaklar kurs ile birlikte iş garantisi veriliyor. İşe alınacaklara aylık 3810 TL maaş ödemesi yapılacak. İŞKUR personel alımı ilanlarına kimler nasıl başvuru yapacak.

İŞKUR 3810 TL maaşla 18 Şehir Personel Alımı Listesi

İŞKUR personel alımı 18 şehir listesi yayınlayarak başvuruları almaya başladı. Alınacak personele 3810 TL maaş ödemesi yapılacak. Şehir listesi ve alımı yapılacak unvanlar şöyle;

18 Şehir Listesi

Mardin, Adana, Şırnak, Zonguldak, Batman, Denizli, Ankara, Trabzon, Muş, Şırnak, Hatay, Malatya, Adıyaman, Kütahya, Edirne, İzmir, Bursa ve Çorum şehirleri alım yapıyor.

Alımı yapılacak genel unvanlar: Aşçı, ön muhasebeci, sekreter ve düz işçi alımı olarak yapılacak.

Hem anne projesi ve sanayi sektöründe çalışan anne olunca aylık 3410 TL + 400 TL bakım desteği ile birlikte toplam 3810 TL ödeme alacak.

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL zaruri gider ödemesi yapılır.

Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 45 TL zaruri gider ödemesi yapılır.

İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 35 TL zaruri gider ödemesi yapılır.

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılır.

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılır.

MEK Kimler Yararlanacak

Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 15 yaşını tamamlamış olmak. Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak. Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak. Emekli olmamak. Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak.

Aşağıda bulunan link adresini kopyalayıp yeni adreste açma yolu ile başvuru yapabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum