Danıştay Kamu Personeli Alımı Başvuruları 30 Temmuz Son

Danıştay Kamu Personeli Alımı Başvuruları 30 Temmuz Son

Danıştay Başkanlığı kamu personeli alımı ilanına başvurular 30 Temmuz 2021 tarihinde sona ereceği belirtiliyor. Danıştay bünyesinde çalışmak isteyenler için müracaat detayları haberimizde yer almaktadır.

Kamuya personel alımları kapsamında Danıştay Başkanlığının resmi gazete üzerinden kamu personeli yapacağını ilana çıkardı. Çıkarılan bu ilanın ardından başvuruların 30 Temmuz’da sona erecektir.

Başvuru yapacak adaylar için maaş olarak adaylara ortalama 16 Bin TL ile 26 bin TL arasında bir maaş verileceği açıklandı. Adaylar için başvurularda KPSS puan şartının da arandığı konusu belirtildi.

KPSS Şartı Var Mı?

Başvuru yapacak adaylar için başvurularda müracaat şartı olarak KPSS en az 70 ve üstü puan almış olma şartları ile alımlar yapılacağı belirtildi.

Başvuru Genel Şartları

Başvuru yapacak adaylar için adayların genel memur şartlarını taşıma, unvanların gerektirdiği yazılım konularda daha önceye ait en az 3 yıllık bir deneyime sahip olma, çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ile yeterli bilgiye ve belgeye sahip olma şartları aranmaktadır.

Öğrenim Şartları

Üniversitelerin Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olma şartları aranmaktadır.

Başvuruların Şekli ve Yeri Açıklaması

Başvuru yapacak adaylar için başvurular bakanlığın resmi sitesi üzerinden temin edilecek olan başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması ile ve bu belgelerin Dumlupınar Bulvarı No: 149 Eskişehir Yolu 10. Km Çankaya/Ankara adresine şahsen iletilmesi ile yapılacağı belirtildi.

Başvuru Tarihleri

Başvuru yapmak isteyen memur adayları için başvurular alınmaya 12 Temmuz 2021 itibari ile başlamış olup en geç müracaatların ise 30 Temmuz 2021 tarihinde sona ereceği belirtildi.

İlan kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.