Sağlık Bakanlığı KPSS’siz 216 Sürekli İşçi Alımı İŞKUR’da

Sağlık Bakanlığı KPSS’siz 216 Sürekli İşçi Alımı İŞKUR’da

Sağlık Bakanlığı KPSS’siz 216 sürekli işçi alımı yapacağını Resmi Gazetede duyurdu. İlana göre 20 şehre yerleştirme yapılacak. Alınacaklar temizlik görevlisi alımı olarak işe yerleşecek. Başvuruları başladı ve detayları verildi.

Sağlık Bakanlığı KPSS’siz Sürekli İşçi Alımı İlanı

Bakanlık kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 216 temizlik görevlisi alımı yapıyor. Resmi Gazete ilanına göre başvuruları İŞKUR ilanları üzerinden alınmaya başlandı. Kamu işçi alımı ilanları nasıl ve hangi şehirlere yapılacağı listesi kamupersonelialim.com sitemiz tarafından sunuldu. İlanları anlık kaçırmamak için sayfa sonunda bulunan cep uygulamamızı indirin.

Daimi İşçi Alımı Şehir Listesi

Sinop, Sakarya, Muğla, Kastamonu, Kilis, Mardin, Samsun, Bilecik, Burdur, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Ardahan, Çanakkale, Denizli Ve İstanbul şehirlerine alım yapılacak.

Kamu İşçi Alımı Detayları

Adaylar başvurularını Türkiye iş kurumu üzerinden elektronik ortamda 11 Kasım 2023 tarihi bitimine kadar yapabilecek. Her vatandaş kendi bölgesinde olan ilana başvuru yapabiliyor. Diğer şehirlerden o bölgede ikamet etmiyorsa kabul edilmeyecek.

Başvuru Genel Koşulları

1. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve
Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 216 engelli sürekli işçi alımı yapılacaktır.

2. Adaylar, ilanlara Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresinden ulaşabilir.

3. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden
01.11.2023 - 06.11.2023 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır.

4. Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Başvurular, ilgili mevzuat hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından alınacaktır.

5. Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyerine başvuru yapacaktır.

6. Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayısına göre dağılımı aşağıda belirtilmiştir. Engelli personel alımı statüsünde ilan yayınlanmıştır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.