Sağlık Bakanlığı Devlet Memuru Kadrosuna 25 Uzman Yardımcısı Alacak

Sağlık Bakanlığı Devlet Memuru Kadrosuna 25 Uzman Yardımcısı Alacak

Sağlık Bakanlığı açıktan devlet memuru alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık Resmi Gazete duyurusuna göre 25 kişi istihdam uzman yardımcısı kadrolarına yapacak. Alım 5,7 ve 9 kadro dereceleri karşılığında yapılıyor.

Sağlık Bakanlığı Devlet Memuru Alımı İlanları

Bakanlık 1 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete ilanına göre başvuruları kabul etmeye başladı. Bakanlık ilanları kapsamında işe yerleşecek 25 kişiye uzman yardımcısı ünvanı verilecek. Alımı yapılacaklar 5,7 ve 9 derece kadrolarında istihdamı sağlanacak. Kamu personeli alımı detaylarını kılavuz şeklinde sunduk.

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şekilleri

Adaylar başvurularını 1 ile 7 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

Kamu İlanları Sınav Yeri ve Tarihi

Alım sınavla yapılacağı üzere sınav tarihleri: 6 ile 11 Aralık 2023 tarihleri arası ve sınav yeri: T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mah. 6001. Cad. No:9 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacak.

Açıktan Devlet Memur Alımı Başvuru Şartları

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin ekteki tabloda sıralanan bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

İktisat, İşletme, Maliye, Sağlık Yönetimi, Kamu Yönetimi, İstatistikçi, Matematik, Endüstri Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi ve Hukuk bölümü mezunu olan kişilerin başvurusu alınacak.

c) ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) ekli tabloda her bir grup için belirtilen puan türlerinin herhangi birinden asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak.

d) Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olanlar), şartları aranır.

Tüm kamu personel alımı ilanlarına ulaşmak için aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirin.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.