GSB 81 Şehir 6954 memur alımı ve kamu personeli alımı kadro dağılımı

GSB 81 Şehir 6954 memur alımı ve kamu personeli alımı kadro dağılımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 6954 memur alımı ve kamu personeli alımı 81 şehir kadro dağılımı ilan edildi. Resmi gazeteye göre sözleşmeli personel, psikolog, büro personeli ve temizlik görevlisi alımı başvurularını alıyor.

GSB 81 Şehir 6954 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı Resmi Gazete Duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanına çıktı. 81 şehirde sözleşmeli personel alımı, psikolog alımı, büro personeli alımı ve destek personeli alımı (temizlik görevlisi alımı) yapacağını duyurdu. Her ilanın şartları farklı olduğu üzere aşağıdaki verdiğimiz kılavuz içerisinden inceleyiniz. Şehirlere kadro dağılımlarını kamupersonelialim.com olarak sunduk. Kılavuzu inceleyiniz.

Temizlik görevlisi alımı erkek 39 kişi: Ankara Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak. KPSS 50 puan aranmaktadır.

Temizlik personeli alımı kadın 20 kişi; Ankara Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak. En az KPSS 50 puan isteniyor.

Temizlik personeli alımı 3200 kişi; diğer tüm şehirler lise mezunu olması ve en az KPSS 50 puana sahip olması isteniyor.

Büro personeli alımı 3295 kişi: Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak. En az KPSS 70 puana sahip olması gerekmektedir.

Psikolog alımı 400 kişi; Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren Psikoloji bölümü ile bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak. KPSS 70 puana sahip olmak gerekiyor.

GSB Memur Alımı Başvuru Şekli

Başvurular 28 Ağustos 2023 (00.00) – 01 Eylül 2023 (17.00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaktır.

Kılavuz ve tablolar için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.