GSB 4501 koruma ve güvenlik görevlisi alımı ile kamu işçi alımı

GSB 4501 koruma ve güvenlik görevlisi alımı ile kamu işçi alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4501 koruma ve güvenlik görevlisi alımı ile kamu işçi alımı yapıyor. Sıhhi tesisatçı, operatör, iklimlendirme ve elektrikçi mesleklerinde alım yapılacak. Tüm bu ilanlara en az lise mezunu olanlar başvuru yapabilir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4501 koruma ve güvenlik görevlisi alımı ile kamu işçi alımı kılavuzu

GSB 81 il kadro dağılımı kadrosu ve başvuru şartları açıklandı. GSB personel alımı başvuruları için kılavuz sayfa sonunda sunuldu. Her aday ilk önce aşağıda sunduğumuz kılavuzu incelesin. GSB kamu personeli alımı Ankara merkez teşkilatı ile birlikte Türkiye geneli kadro dağılımlarına ulaşabilirsiniz. Kamupersonelialim.com olarak tablolar verildi. Tüm bu ilanlarda en az KPSS 50 puanınız olması gerekiyor. Adaylar kılavuzu incelemeden işlem yapmayınız.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı 3622 kişi: Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak.

Elektrik tesisatçısı alımı 157 kişi: Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak.

Sıhhi tesisatçı alımı 175 kişi: Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak.

Havuz suyu operatörü alımı 166 kişi: Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak.

İklimlendirme personeli alımı 381 kişi: Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak.

Elektrik Tesisatçısı pozisyonu için; a) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak, b) Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Elektrik Tesisatçısı (En az seviye 3) sertifikasına ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluştan alınmış Elektrik Tesisatçısı (En az seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmak.

Sıhhi Tesisatçı pozisyonu için; a) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak, b) Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sıhhi Tesisatçı (En az seviye 3) sertifikasına ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluştan alınmış Sıhhi Tesisatçı (En az seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmak.

İklimlendirme Personeli pozisyonu için; a) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak, b) Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Katı, Sıvı, Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi sertifikasına sahip olmak.

Havuz Suyu Operatörü pozisyonu için; a) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak, b) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Havuz Suyu Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak.

Sözleşmeli personel pozisyonları için özel şartlar başlığı altında belirlenen öğrenim şartının üstünde öğrenimden mezun olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adaylar sözleşmeli personel pozisyonları için belirlenen cinsiyet grupları arasında kendi cinsiyetlerine uygun doğru gruba başvuru yapmaktan sorumludur. Yanlış cinsiyet grubuna başvuruda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Özel Güvenlik Görevlisi Alımları pozisyonu için başvuruda bulunan adaylardan; özel güvenlik görevlisi eğitim sertifikası ile başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şekli, Yeri Ve Zamanı

Adaylar 28 Ağustos 2023 (00.00) – 06 Eylül 2023 (17.00) tarihlerinde e - Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaktır.

GSB Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum