Askeri Personel Alımı İlanları 2023! İlkokul Lise MYO ve Lisans Mezunları

Askeri Personel Alımı İlanları 2023! İlkokul Lise MYO ve Lisans Mezunları

Millî Savunma Bakanlığı Resmî Gazete üzerinden askeri personel alımı ilanı yayımladı. 2023 yılı kapsamın da yayımlanmış olan ilana en az lise mezunlarından başlamak kaydıyla meslek yüksek okulu ve lisans mezunlarından da başvurular kabul edilecektir.

Askeri Personel Alımı İlanları

Millî Savunma Bakanlığı 2023/4 kapsamın da Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından en az ilkokul mezunlarından alım yapılacaktır. Sözleşmeli er statüsün de yapılacak olan alım için 16 bin sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Kamupersonelialım.com ekibi olarak sizlere ilanın detaylarını sunduk. Başvurular tüm Türkiye’den kabul edilecektir.

Personel Alımı İlanlarına Başvurular için Gerekli Olan Koşullar Nedir?

Sözleşmeli askeri personel olmak için Türk vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Yaş sınırları, hangi branşa başvurduğunuza ve eğitim düzeyinize göre değişebilir. Bu ilan için 26 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Sözleşmeli er alımı için belirli bir eğitim düzeyine sahip olmanız gerekmektedir. Lisans, önlisans lise veya ilkokul mezunu olma şartı programlara ve branşlara göre değişebilir.

Erkek adaylar için askerlikle ilişkili durumlar dikkate alınır. Askerlik görevini tamamlamış olmak veya muafiyet durumlarına sahip olmak gerekebilir.

Personel alımı için belirli sınavlara girmeniz veya mülakatlara katılmanız gerekebilir. Bu sınavlar ve mülakatlar, genellikle fiziksel yetenekleri, zekâ seviyesini ve kişilik özelliklerini değerlendirmek amacıyla yapılır.

Sözleşmeli askeri personel olmak isteyenler için sağlık muayenesi geçme şartı vardır. Askeri personel olacak kişilerin belirli sağlık standartlarını karşılamaları beklenir.

Alım yapılacak kişinin herhangi bir siyasi partiye üyeliğinin bulunmaması ve terör örgütüyle ilişkinin olmaması da aranan şartlar olduğu belirtilmiştir.

Sözleşmeli askeri personel olacak kişiler için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılır.

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması ve sabıka kayıtlarının bulunmaması gerekmektedir.

Personel Alımı İlanına Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular 21 Ağustos 2023 tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır. Elektronik platform üzerinden alınan başvurular için son müracaat tarihi 1 Ekim 2023 olarak belirtilmiştir. Başvurularınız aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden çevrimiçi sistem aracılığıyla kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Askeri personel alımı başvuru ekranı: https://personeltemin.msb.gov.tr/

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.