Gençlik ve Spor Bakanlığı 25 Kamu Personeli Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı 25 Kamu Personeli Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 25 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınav sonucuna göre alınacak.

GSB Bakanlık İlanları

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 657 sayılı devlet memurları kanunları hükmünce 25 kamu personeli alımı daha yapacağını duyurdu. Bakanlık tarafından bugün ikinci yeni ilan yayımlanmıştır. Gün içerisinde yayınlanan GSB haberleri ayrıca haberin devamında verildi. Başvuruların şartları sağlayan adaylardan 81 şehirden kabul edileceği belirtildi. Kamupersonelialim.com ekibi olarak sizlere haberin detayları sunulmuştur.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Kriterleri Nedir?

Kurum tarafından işe alınacak olan personeller yapılacak olan personeller yapılacak sınav sonucuna göre belirlenecektir. Bu nedenle giriş sınav sonucunun yapılacağı yıl itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmanız gerekmektedir.

Yurdun her yerinde görev yapmanıza engel sağlık sorununuzun olmaması istenmemektedir.

Lisans düzeyinde siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler veya hukuk bölümlerinden birinde eğitim sürecimizi tamamlamış olmanız istemektedir. Aynı zamanda yurt dışı mezuniyetlerde kabul edilecektir.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlik görevlerini yerine getirmiş olması istenmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım yapılacaktır.

Kişilerin sabıka kaydının bulunmaması ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması gerekmektedir.

Adayların ilanın son başvuru tarihi itibari ile verilmiş olan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

İlana başvurular 28 Ağustos 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Başvurularınızı 11 Eylül 2023 tarihi de dahil olmak üzere e devlet aracılığı ile kariyer kapısı, kamu işe alım ve kariyer kapısı resmi internet adresi üzerinden online olarak tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Personel Alım Duyurusu

İşe alımlar, müfettiş yardımcılığı unvanında gerçekleşecektir. Kurum tarafından 2 aşamalı Ankara ilinde yapılacak olan sınav sonucuna göre atama işlemleri yapılacaktır. Yazılı sınav 30 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecektir. Yazılı sınavda başarı göstermiş olan adaylar için sözlü sınav tarihi ileri bir tarihte kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilgili adaylara ilan edilecektir.

Müfettiş yardımcısı alımı için; KPSS şartı olarak ise P – 48 puan türünde 80 veya üzerinde puan almış olmanız gerekmektedir. En yüksekten en aşağı doğru sıralamak kaydı ile 500 aday sınava tabi tutulacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.