Adalet Bakanlığı 18 Çözümleyici Alımı Kamu İlanı

Adalet Bakanlığı 18 Çözümleyici Alımı Kamu İlanı

Adalet Bakanlığı Resmi Gazete ilanına göre 18 çözümleyici alımı kılavuzu yayınladı. Bakanlık ilanlarına göre en az KPSS 60 puanı olanlar başvuru yapabilecek. Kamu ilanı ile 5 farklı branş içerisinden çözümleyici alımı kılavuzunu sunduk.

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Kamu İlanı

Bakanlık ilanı çözümleyici alımı 5 alt branşta gerçekleşecek. Yazılım geliştirici, web arayüz geliştirici, devops mühendisi, mobil uygulama geliştirici ve veri tabanı geliştiricisi olarak yapılacak. Ortalama 48.800 tl maaş ödemesi yapılacak.

Başvuru Yeri ve Şekli

Adaylar başvurularını E-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığını seçerek yapacak. Cumhurbaşkanlığı kariyer kamu işe alım sayfası üzerinden işlem yapılacak. Başvuru 20 Eylül 2023 tarihinde başlayıp 2 Ekim 2023 bitimine kadar yapılacak.

Elektronik ortam harici başvuru kabul edilmeyecek. Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru kılavuzu sayfa sonunda verildi.

Alınacak personeller Ankara merkez teşkilatında görev yapacak.

2022 KPSS puanı en az 60 olan adayların başvurusu kabul edilecek. KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen pozisyon sayısı kadar alım yapılacaktır. Alımı yapılacak kişi sayısının 10 katı aday davet edilecektir.

Öğrenim Durumları: Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği bölümleri ve yurtdışı denklik kabul edilecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.