Adalet Bakanlığı 14 Mühendis Alımı Kamu İlanları

Adalet Bakanlığı 14 Mühendis Alımı Kamu İlanları

Kamu ilanları Adalet Bakanlığı 14 mühendis alımı yapacağını duyurdu. Kurum ilanına göre Ankara merkez teşkilatına bu alım gerçekleşecektir. Alımı yapılacak olan kamu personel için memur ve atama yöntemi kullanılacaktır.

Adalet Bakanlığı 14 Mühendis Alımı kamu ilanları yayında

Memur, sınav ve atama yönetmeliğine göre Bakanlık kamu personel alımı gerçekleştirecek. Yerleşecekler Ankara merkez teşkilatı birimlerinde görev alacak. En az KPSS 60 puanı olanlar başvuru yapabilir. Başvuru kılavuzu sayfa sonunda sunuldu. Kamupersonelialim.com olarak ilanı hazırladık.

Başvuru Alınma Şekli ve Tarihi

Adaylar başvurularını Adalet Bakanlığı E-Devlet üzerinden elektronik olarak yapacak. Sistem 20 Eylül 2023 ile 4 Ekim 2023 tarihleri arasında işleme başvuru kabul edecek. KPSS B grubu 2022 puanı geçerli olacaktır.

Öğrenim Durumu

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Adalet Bakanlığı Açıklaması

Bakanlığımız merkez teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2 nci maddesinin 8 inci fıkrası ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 14 mühendis pozisyonuna sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.