Son Dakika Pitbull Saldırısına Uğrayan Minik Asiye'nin Sağlık Durumuyla İlgili Yeni Gelişme

Son Dakika Pitbull Saldırısına Uğrayan Minik Asiye'nin Sağlık Durumuyla İlgili Yeni Gelişme

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş’in durumuyla ilgili yeni gelişme gündeme geldi. Saldırgan cins köpeklerin saldırısında yaralanan Ateş’in konuşmaya başladığı açıklandı.

Pitbull saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş’in sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Ağır yaralanarak Antalya’da doku nakli tedavisi yapılan çocuk için yeni açıklamalar yapıldı.

Yoğun Bakımda Uyandırıldı

Antalya’daki hastanede yoğun bakıma alınan ve uyandırılmaya başlanan Ateş’in sağlık durumunun daha iyi olduğu belirtildi. Asiye'nin sağlık çalışanlarına tepki vererek konuşmaya başladığı açıklanarak hastanın genel durumunun iyi olduğu belirtildi.

Başından Ağır Yaralanmıştı

Başından ağır yaralanan ve ardından doku nakli yapılan Asiye, pazar günü 4 saatlik operasyon ardından uyutuluyordu. Sevk edildiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ndeki bekleme sürecinde Asiye’nin sağlık durumunun stabil olduğu açıklandı. Doku naklinde sırt ve bacaklardan alınan parçalar kullanıldı.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ömer Özkan, Asiye Ateş'in muayeneleri ardından tepki verdiğini belirtti.

"Buraya Geldiğinde Yüksek Enfeksiyonu Vardı"

Çocuk Enfeksiyon Hastalıklarından Doç. Dr. Tuğçe Tural Kara, Asiye Ateş’in sağlık durumunu yakından takip ettiklerini belirtti. İlk geldiğinde yüksek enfeksiyonu olan Asiye’nin yoğun tedavi sürecinden geçtiğinin altını çizdi.

Yavaş yavaş uyanmaya başlayan Asiye’nin kısa denebilecek süre içinde yeniden normal odaya alınacağını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete Asiye’nin servis takibinin yapılacağını belirtti. Genel durumu iyi olan hastaya dair Prof. Dr Çete, solunum cihazından ayrıldığı için bakım ünitesinden sonra, normal odaya alınması ile daha kolay takibinin yapılacağını söyledi.

Anne Zeynep ve baba Hüseyin Ateş kızlarının bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyor. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi koridorlarında endişelerin tamamen yok olması bekleniyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.