Üniversite Hastanesine 20 hemşire ve sağlık teknikeri alımı

Üniversite Hastanesine 20 hemşire ve sağlık teknikeri alımı

Erciyes Üniversite Hastanesi Rektörlüğü tarafından 5 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan ilanın yayın tarihi itibariyle başvuru süreci başladı. Hemşire ve sağlık teknikeri alınacak. 15 günlük başvuru sürecinde toplam 20 sözleşmeli alım yapılacak. Süreç için a

Kayseri Erciyes Üniversite Hastanesi Rektörlüğünün 5 Nisan 2021 tarihli ilanında ilanın yayınlanmasından itibaren 15 gün içerisinde başvuruların yapılması gerektiği belirtildi. 20 hemşire ve sağlık teknikeri alımı yapılacak.

8 hemşire kadrosu için adayların hemşirelik veya hemşireliğe denk lisans mezunu olması gerekmektedir.

Diğer 8 hemşire kadrosu için adayların ortaöğretim (lise veya dengi) hemşirelik bölümü mezunu olması gerekmektedir.

3 kadroluk sağlık teknikerliği için adayların Diyaliz bölümü mezunu olması gerekmektedir.

Diğer 1 kadroluk sağlık teknikerliği için adayların Tıbbi Laboratuvar, Sağlık Laboratuvarı veya Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünden mezun olması gerekmektedir.

Adaylarda aranan genel ve özel nitelikler:

Kamu kurumuna sözleşmeli personel alımı yapılacağı için adaylarda aranan genel nitelikler; Türk vatandaşı olması, 18 yaşından büyük olması, en az ortaokulu bitirmiş olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, kasten işlenmiş suçlardan dolayı 1 yıl ve üzerinde ceza almamış olması, askerlikle ilişiği olmaması ve görevini yapmasına bir engelinin bulunmaması nitelikleri aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel şartlar ise; çok tehlikeli iş yerinde çalışmaya engel bir durumunun olmaması ve istihdam edilecek tüm unvanların vardiyalı sistemde çalıştırılacağı için bu duruma engel bir sağlık, sosyal veya ailevi problemlerinin olmaması özel şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler ve başvuru nereye, nasıl yapılacak:

Kamu kurumu alımı için yapılan bu ilanda adayların şahsen veya posta aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. İlanın yayımlandığı gün yani 29/03/2021 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde adayların başvuru sürecini tamamlaması gerekmektedir. Adayların şahsen yapacağı başvuru ise üniversitenin Genel Evrak Birimine yapmaları gerekmektedir.

Öncelikle adayların Erciyes üniversitesinin resmi internet sitesi üzerinden iş başvuru formunu indirerek doldurması gereklidir. Adayların bu forma; Diploma, KPSS çıktısı, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ve son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğrafı eklemeleri gerekmektedir.

Posta yoluyla başvuru yapacak olan adayların hazırladıkları bu evrakları Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü Yenidoğan Mahallesi, Turhan Baytop Sokak No:1, 38280 Talas/KAYSERİ adresine göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru süreci bittikten itibaren yedi gün içerisinde ilan edilen kadronun 5 katı kadar sınava girmeye hak kazanan aday listesi kurumun resmi sitesinden ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.