Devlet Memur Alımı Başvuruları 10 Mayıs Başlıyor

Devlet Memur Alımı Başvuruları 10 Mayıs Başlıyor

Devlet memur alımı için bekleyen adaylar bu alıma dikkat. 10 Mayıs 2021 tarihinde başvuruları kabul etmeye başlayacak. Kimler memur alımı ilanına başvuru yapabilecek.

Devlet memuru alımı başvuruları başlıyor. Yayınlanan son ilan arasında bulunan alıma başvurular 10 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını nasıl yapacak.

Adaylarda Aranan Ortak Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamudan yasaklanmamış olması, hapis cezası almamış olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması ve görevi için herhangi bir engelinin bulunmaması gerekmektedir.

Adaylar 30 yaşını aşmamış olmaları gerekmektedir. Erkek adayların en az 1.67 metre, kadın adayların ise en az 1.60 metre boyundan kısa olmaması gerekmektedir.

Trabzon ili Arsin Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 2 zabıta alımı yapılacaktır.

Öğrenim Durumları

Zabıta memuru alımı; 1 kişi önlisans mezunu olması diğer alım için iktisat, işletme, maliye, ekonomi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, yerel yönetimler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden birinden mezun olması, KPSS puanı en az 70 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Alınacak

10 Mayıs 2021 den 14 Mayıs 2021 günü saat 17.00 kadar yapılması gerekiyor. Adayların başvuru için öncelikle Arsin Belediyesinden veya belediyenin resmi internet sitesinden temin edecekleri başvuru formu doldurarak yapacak. Posta veya e-posta aracılığıyla yapılan başvurular geçersiz sayılacağı belirtilmiştir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.