Milli Savunma Bakanlığı TSK Askeri Personel Alımı 2023 Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı TSK Askeri Personel Alımı 2023 Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlıklarına yerleştirilmek üzere askeri personel alımı yapılacağı açıklandı. MSB en az ilkokul mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. Aşağıda verilen kılavuzu inceleyiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel Alımı İlanları

Türk Silahlı Kuvvetleri 2023/4 dönem personel alımı kılavuzu yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri bünyesinde dağıtım yapılacak. Başvuruları elektronik ortamda 1 Ekim 2023 tarihi bitimine kadar alınacak.

MSB Personel Alımı Detayları

Bu kılavuzda Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe ilişkin genel bilgilere, kimlerin başvuru yapabileceğine, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına, seçim aşamaları, değerlendirme ve sınıflandırma faaliyetlerinin nasıl yapılacağına yer verilmiştir. Siz de en az ilköğretim mezunu olup;

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1998 tarihinden sonra doğanlar),

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1998 tarihi ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğanlar) ve diğer başvuru şartlarını taşıyorsanız bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyarak Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru Şekli ve Adresi

Sözleşmeli er alımı başvuruları https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dâhilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.

Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra başvuru sayfasının çıktısını alarak kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (askerlik hizmetinin en az 3 aylık bölümünü tamamlayanlar nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.