MSB PERTEM Subay Alımı Online Başvuru Ekranı

MSB PERTEM Subay Alımı Online Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı kılavuzu yayınladı. MSB PERTEM subay alımı online başvuru ekranı açıldı. Kılavuza göre dış kaynaktan personel alımı başvurularını 81 şehirden kabul ediyor.

MSB PERTEM Subay Alımı Online Başvuru Ekranı Açıldı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlıkları 2023 yılı için dış kaynaktan muvazzaf subay alımı yapıyor. Kamupersonelialim.com Yayınlanan kılavuza göre 81 şehirde bulunan adaylar başvuru yapabilir. Alımda uygulanacak sınav MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara adresinde yapılacak.

Kimler Subay Olabilir

01 Ocak 2023 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1996 ve daha sonraki doğumlular).

Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular).

Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO (1-3)’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate alınmayacaktır), (3) Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın TABLO (1- 3)’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar, (bu durumda olan adaylar, başvuru ekranından “Eğitim Bilgileri” başlığının altında bulunan ‘Eğitim Bilgisi Ekle’ butonuna tıklayarak açılan penceredeki bilgileri girecek, daha sonra ‘Ekle’ düğmesine tıklayarak girdiği bilgileri kaydedecek, müteakiben “Eğitim Bilgileri” alanında bulunan ‘Diploma/Denklik Bel. Yükle’ butonuna tıklayarak, önceden taratılmış denklik belgesini sisteme yükleyecektir, söz konusu belgeyi sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.).

Tablo (1-3)’deki sınıflardan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade (Komando) sınıfı hariç olmak üzere müracaat edecek adaylardan; 2022 veya 2023 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 Lisans Puanı en az 70 olanlar, Piyade (Komando) sınıfına başvuracak adaylardan Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, 2021 yılı ve öncesi KPSS puanı kabul edilmeyecektir).

Tablo-1’deki (K.K.K.lığı kadroları) Mühendis sınıfı kadrolarına müracaat edecek adaylar için; KPSS P3’den en az 70 alanlar ve ilave olarak, ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2022-2023) ingilizce yabancı dil sınavından (YDS/E-YDS) en az 60 not almış olanlar (25.02.2016 tarihli ÖSYM Yönetim Kurulu kararında belirtilen Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosunda belirtilen yabancı dil sınavlarından notu olan adaylar için ilgili YDS notuna denk yabancı dil sınav notu kabul edilecektir.) Adayların YDS sınavı haricindeki sınav notu belgesini “sınav bilgileri sınav bilgisi ekle” alanından sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Tablo-1’deki (K.K.K.lığı kadroları) Mühendis sınıfı kadrolarına müracaat edecek adaylardan lisans mezuniyet akademik not ortalaması asgari 2,60 (4’lük not sisteminde) olanlar başvurabilecektir. (Mezun oldukları lisans dallarından yüksek lisans eğitimini bitirmiş olan adaylardan lisans mezuniyet akademik not ortalaması şartı aranmayacaktır.) (Adayların mezuniyet akademik not ortalaması evrak kontrol aşamasında kontrol edilecektir).

NOT: 17 Eylül 2023 tarihi bitimine kadar başvuru kabul edilecek.

Askeri Personel Alımı Başvuru Ekranı

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.