MSB 16 Bin Askeri Personel Alımı Yapacak! En Az İlkokul

MSB 16 Bin Askeri Personel Alımı Yapacak! En Az İlkokul

Millî Savunma Bakanlığı kamu ilan da yayınladığı kılavuza göre, en az ilkokul mezunlarından askeri personel alımı yapacaktır. KPSS puan şartı olmadan yapılacak olan alım için kurum tarafından istenilen diğer şartları sağlayanlardan alım gerçekleşecektir.

Askeri Personel Alımı İlanı

Millî Savunma Bakanlığı 2023 / 4 kapsamın da Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesin de istihdam edilmek üzere 16 bin askeri personel alımı yapılacaktır. Sözleşmeli er statüsünde yapılacak olan bu alımlar için en az ilköğretim mezunu adaylardan başlamak suretiyle lise, önlisans ve lisans mezunlarına da müracaatlar kabul edilecektir.

Sözleşmeli Er ve Erbaş Alımı Başvuru Kriterleri Nedir?

İlkokul mezunu olmak kaydı ile Türk vatandaşı ve erkek adaylardan alım yapılacaktır.

Kişilerin askerlik hizmetini er ya da erbaş olarak tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvuruların başladığı yıl itibari ile ocak ayının ilk günü düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 26 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Adayların askerlik hizmet görevini yerine getirmiş olması veya askerlik görevine başlamamış olması istenmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan alım yapılacaktır.

Sebebi fark etmeksizin askeri okullardan ilişiğinizin kesilmemiş olması gerekmektedir.

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmayan ve sabıka kaydı bulunmayan adaylardan alım gerçekleşecektir. Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmanız istenmektedir.

Alım yapılacak kişinin herhangi bir siyasi partiye üyeliğinin bulunmaması ve terör örgütüyle ilişkinin olmaması gerekmektedir.

Askeri Alımlar için Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihler arasında Yapılacaktır?

Millî Savunma Bakanlığı tarafından sözleşmeli er alımı için yayımlanmış olan askeri personel alımı için ilanlar 81 ilde bulunan ve şartları sağlayan adaylar tarafından kabul edilecektir. Adaylar başvurularını 21 Ağustos 2023 tarihi itibariyle yapmaya başlayabilirler. Son başvuru tarihi 1 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Müracaat işlemlerinizi aşağıda verilmiş olan link üzerinden online olarak gerçekleştirmeniz istenmektedir.

Başvuru ve ilan detaylarının bulunduğu link: https://personeltemin.msb.gov.tr/

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.