MSB Yeni İlan, Muvazzaf Subay Başvuru Duyurusu! 2023 PERTEM

MSB Yeni İlan, Muvazzaf Subay Başvuru Duyurusu! 2023 PERTEM

Millî Savunma Bakanlığı tarafından resmi internet sitesi aracılığı ile muvazzaf subay alım ilanı yayımlandı. Yayımlanmış olan güncel müracaat kılavuzuna göre kadın ve erkek kişilere uygun kadrolara yer verilmiştir. 2023 PERTEM duyurusu hakkında detaylar..

Askeri Personel Alımı İlan Duyurusu

Millî Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere muvazzaf subay alımı için ilan yayımladı. Şartları sağlaması halinde müracaatların kabul edileceği açıklandı. Kamupersonelialim.com ekibi olarak gerekli şartlara haberimizde yer verdik.

Subay Alımı Müracaat Şartları Nedir? Kimler Başvuru Yapabilecektir?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde muvazzaf subay olarak istihdam edilmek üzere yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan kişilerin müracaatları kabul edilecektir.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre baz alınmak kaydı ile başvuru yapmak isteyen adayların 27 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

Lisans üstü eğitimini tamamlamış olanlar ise 32 yaşından büyük olmamış olmaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde en az 4 yıl veya daha fazla süreli yüksekokul veya fakülte mezunlarından alım gerçekleşecektir.

İlanın yayım tarihi itibari ile mezun olmuş olduğunuz okuldan diploma belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kişilerin yedek subay olmasına engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Devlet memurluğundan veya kamu görevlilerinden çıkarılmış olanlar müracaat yapamayacaklardır.

KPSS Şartı Var

2022 ve 2023 yılında ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavında piyade sınıfına başvuru yapacak Lisans mezunlarının P - 3 puan türünde en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Komando sınıfına başvuru yapmak isteyenlerin ise yine P - 3 puan türünde en az 60 puan almış olmaları istenmektedir. Her iki yılda da sınava katılmış olan adayların en yüksek puanları değerlendirilme aşamasında alınacak olup, 2021 yılı ve öncesi sınava katılmış olanlar başvuru yapamayacaklardır.

Muvazzaf Subay Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Yukarıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylar başvurularını 17 Eylül 2023 tarihi de dahil olmak üzere e - devlet şifresi ile aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden online platformda gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şahsen posta, dilekçe veya farklı şekillerde yapılacak olan müracaatlar kurum tarafından dikkate alınmayacaktır.

Başvuru linki: https://personeltemin.msb.gov.tr

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.