Gelir İdaresi Başkanlığı 100 Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı 100 Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile 100 kişi Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı alınıyor. Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı alımına kimler başvurabilecek? Hangi illere alınacak? Haberimizde

Gelir İdaresi Başkanlığı bugün yaptığı duyuru ile bünyesine 100 Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı personeller alıyor. Yapılacak olan alım Gelir İdaresi Yönetici atama yönetmeliğine göre yapılacak olup alınacak müdür yardımcıları Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir ile diğer hizmet bölgelerinde çalıştırılmak üzere alınacaklar.

Mesleki Eğitim Kursu mezunları yöneticilik yapabilir mi?

Yayınlanan vergi dairesi müdür yardımcılığı alımına başvuruyu sadece;

Başvuru tarihi itibariyle lisans yüksek öğrenim mezunu olanlar,

Adayların sınav tarihi itibariyle en az 6 yıl memuriyeti olması,

Adayların sınav tarihi itibariyle şef, Gelir Uzmanı, Çözümleyici veya vergi istihbarat uzmanı olarak en az iki yıl çalışmış olması,

Başkanlığın yönetici atama yönetmeliği yayınlanmadan önce mesleki eğitim kursundan mezun olanlar ile 2011 ve 2012 döneminde kurstan mezun olanlar için yukarıdaki ünvanlarda çalışma şartı aranmayacak.

gib-personel.jpg

GİB personelleri başvuru Temmuz ayında

GİB personelleri tarafından yapılacak başvurular 05 Temmuz 2021 ile 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında merkezde merkez atama müdürlüğüne başkanlıklarda ve defterdarlıklarda ise personel müdürlüklerine yapılacak.

Vergi Dairesi Müdür Yardımcıları yazılı ve mülakat ile alınacak

Başvurular sonrasında vergi dairesi müdür yardımcısı kadrolarına alınacak yönetici personeller 11 Eylül 2021 Cumartesi günü yapılacak yazılı sınav ve sonrasında yapılacak sözlü sınav ile belirlenecek.

Yönetici sınavı başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum