Şarkışla Belediyesi 5 İtfaiye Eri Alımı C Ehliyetli Başvuruları

Şarkışla Belediyesi 5 İtfaiye Eri Alımı C Ehliyetli Başvuruları

Yerel Yönetimler tarafından yayınlanan yeni ilanda Şarkışla Belediyesi 5 itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. Başvuru koşulları arasında en belirgin özellik olarak C sınıfı ehliyeti olması isteniyor.

Kamu kurumları ilanları yerel yönetimler tarafından yayınlandı. Şarkışla Belediyesi 5 itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacaklar için şartlar ve tarihleri sunuldu.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar Türkiye genelinden bu ilana başvuru yapabilecektir.

Başvuruda istenen belgeler ile birlikte adaylar 26 Temmuz 2021 ile 30 Temmuz 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00 - 12:00/13:00 - 17:00 arasında), müracaatlarını yapabilirler.

Müracaat Genel Koşulları

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarına (KPSS) girmiş ve KPSS 70 puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte itfaiye eri için 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri Belediye tarafından yapılacak.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Adaylar bölüm şartı aranmaksızın lisans mezunu olarak başvuru yapabilecek. Sivas İş İlanları.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.