Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu

Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu

Kamu kurumu 7100 TL maaşla yeni devlet memur alımı ilanına başvuruları alınmaya başlandı. Yayınlanan ilanda devlet memuru olma şartlar neler? Adaylar ilana nasıl başvuru yapacağı yazımızda…

Kamu kurumu tarafından 7100 TL maaşla yeni devlet memur alımları yapılıyor. Yayınlanan ilana başvuru şartları ile birlikte şeklini sunduk. Hazine ve Maliye Bakanlığı 18 memur alımı nasıl yapacağını açıkladık.

Müracaat adresi ve şekli nasıl olacak?

Memur alımına başvurusu yapacaklar 1 Temmuz 2021 yılı bitimine kadar hmb.gov.tr adresinden fotoğraflı form doldurularak ve istenen belgeler ile birlikte yapılması gerekiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü A Blok Belge Yönetimi ve İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü 3. Kat 333 Nolu Oda Devlet Mah. Dikmen Cad. TBMM Karşısı Dikmen/ANKARA adresine şahsen veya posta yoluyla yapılabilir.

Başvuru için öğrenim durumu gerekenler şöyle;

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

Yukarıda sayılan öğrenimleri dışında mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi gerekiyor.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum