PTT Postacı, Gişe Görevlisi Ve Güvenlik Görevlisi Alımı Güncel Detaylar

PTT Postacı, Gişe Görevlisi Ve Güvenlik Görevlisi Alımı Güncel Detaylar

PTT personel alımı yapacağını duyurdu. Posta telefon telgraf seçim öncesi kargo teslimleri ve güvenlik için personel alımı yapacağını ilan etti.. Farklı unvanlarda güvenlik görevlisi temizlik personeli ve şoför alımı yapıyor.

Personel alımı için her an için başvuru şartları belirlendi. PTT personel alımı girişin girişine güvenlik görevlisi alımı ile ilgili güncel detayları yayınladı.

Son dönemde ciddi personel sıkıntısı çeken PTT kargo teslimi sıkıntısını çözmek için personel ve postacı alımı yapacağını duyurdu. Posta telefon telgraf PTT bünyesinde istihdam edilmek üzere seçilme öncesi personel alımı yapacağını ilan etti.

İlana göre postacı şoför güvenlik görevlisi ve temizlik personel alımı yapıyor. Unvanlar için başvuru özel şartları belirlendi KPSS şartı ile personel alınacağı açıklandı.

Postacı olmak için adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik aylığı almıyor olması görevini yapmalarına engel bir durum olmaması 6 aydan fazla hapis yatmamış olmaları erkek adayların askerlik görevlerini yapmış olması gerekmektedir.

Herhangi bir madde kaçakçılığından dolayı hüküm giymemiş olmak.

Güvenlik görevlisi alımı için adayların özel güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olması silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olması KPSS puanı 63 üzerinde olması gerekmektedir. Temizlik görevlisi almış halayların 40 yaşını doldurmuş olması en az ilköğretim mezunu olması başvuru yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Kargo teslimlerinde ciddi şekilde sıkıntı yaşayan PTT bu duruma çare bulmak için personel alımını mecburiyet haline getirdiğini açıkladı ilerleyen tarihlerde personel alımı başvuru ekranı ve başvuru tarihlerini açıklayacağı belirtildi.

İlerleyen tarihlerde posta telefon telgraf başvuru tarihleri ve ilanlarını yayınlayacağını belirtti.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.