PTT KPSS’siz 10 Bin Personel Alımı Güncel Durum

PTT KPSS’siz 10 Bin Personel Alımı Güncel Durum

PTT KPSS’siz 10 bin personel alımı güncel durum çeşitlerine günümüzde oldukça yoğun bir ilgi bulunmaktadır. Gişe elemanı başta olmak üzere diğer branşlarda personel alımı nasıl yapılacağı detayları verildi.

PTT KPSS’siz 10 bin personel alımı süreçleri günümüzde ön planda yer almaktadır. Genel olarak günümüz koşullarında pek çok kurum KPSS ile alımlar yapmaktadır. PTT tarafından 2022 yılında personel alımları KPSS puanları olmadan alım yapma kararını açıklamıştır. Kurum tarafından yapılan açıklamalara göre personel alımlarında sunulan maaşların en az 5 ile 10 bin olarak belirlenmiştir. Özelliklede son dönemlerde kurumlarda çalışmak isteyen gençler için bu alım avantaj oluyor.

PTT Personel İhtiyacı Olan Bölümler

Genel olarak PTT kurumunda oldukça çeşitli çalışma alanları mevcuttur. Özelliklede son dönemlerde daha sistematik olarak ilerlemek için çalışma prensiplerinde özel alanlara yer verilmeye başlandı. Son personel alım süreçlerinde ise öncesinden hangi pozisyonlarda alım yapılacağı açıklandı. PTT personel alım pozisyonları kapsamında mühendis, tekniker ve gişe elemanı kadroları yer alıyor. Son yıllarda PTT tarafından gişe elemanı alımları diğer kurumlara göre daha sık yaşanmıştır.

Personel alım süreçlerinde her alanda kendi yeteneğine göre alımlar yapılmaktadır. Başvuru süreçlerinde genel olarak her alan için kendi sınavlar yapılacaktır. Sınavları kazananlara 10 bin liraya kadar maaş ödemesi yapılacağı açıklanmıştır. Personel alım süreçleri için öncelik yetenek sınavlarında başarılı olabilmek yer alır. Sınava başvuru şartlarına uygun olan herkes alım süreçlerine başvuru yapabilir.

PTT Personel Alım Başvuru Şartları

PTT tarafından yapılacak olan personel alımları için belli başlı şartlar yer alır. Kurum tarafından personel alım şartları şunlardır;

- 18 yaşından büyük olmak.

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarına sahip olmak.

- Herhangi bir cezadan mahkum olmamak.

- Gerekli eğitim şartlarını taşımak.

- Emekli olmamak.

- Herhangi bir kurumda kamu görevli olarak çalışmamak.

ptt-personel-alimi.jpg

Günümüzde PTT tarafından yapılacak olan personel alımları için başvuru işlemleri online aşamalar ile sağlanır. PTT personel başvuru şartları eğitim bilgilerine göre değişmektedir.

Şartların genel durumlarında 18 yaşından büyük olmak ve Türk vatandaşı olabilmek öncelikli olarak yer alır. Gençler için işsizlik süreçlerinde PTT kurumunda çalışmak ön planda yer alır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.