AFAD 23 Kamu Personeli ve Memur Alımı Başvuruları 12-21 Şubat

AFAD 23 Kamu Personeli ve Memur Alımı Başvuruları 12-21 Şubat

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 2 yeni kılavuz yayınlayarak kamu personeli alımı başvurularını alacak. AFAD memur alımı 2 ilana başvuruları aynı zamanda farklı kılavuz şartları üzerinden yapılacağı yayınlandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 23 Kamu Personeli Alımı Başlıyor!

AFAD memur alımı başvuruları 12-21 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacak. 2 ilan var ve aynı tarihte başvuru alınıyor. Adaylar başvurularını bu kılavuzları incelemeden yapmasın. Ankara İş İlanları olarak erişime açıldı. Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek.

AFAD Kamu Personel Alımı

Başvurularda KPSS sıralaması esas alınacak. AFAD personel alımı başvuru şartları nelerdir? 2 ilanın detayları sayfa sonunda faklı olarak link halinde verdik.

AFAD Kamu Personeli Alımı İlanları

15 kişi: İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans olarak sunuldu.

2 Kadro: Maliye. 3 Kadro: Hukuk. 4 Kadro İstatistik. 2 Kadro: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler bölümü lisans mezunlarından alınacak.

2024 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Kamu Memur Alımı 8 Kişi Kılavuzu

2024 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak.)

Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak.

Görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi bulunmamak.

8 Denetçi Yardımcısı Alımı Özel Şartları

Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Kamu Yönetimi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP29 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

AFAD Memur Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını, 12 Şubat 2024 saat 10:00 - 21 Şubat 2024 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Başvuru 15 memura alımı detayları için tıklayın.

AFAD 8 personel alımı detayları için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.