Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 15 Kamu Personeli Alımı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 15 Kamu Personeli Alımı

Remi Gazete ilanına göre İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 15 kamu personeli alımı yapacağı yayınlandı. AFAD 5 branş durumuna göre uzman yardımcısı alımı giriş sınavı yapacak. Başvuruları elektronik yapılacak.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı Duyurusu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Resmi Gazete üzerinden yayınladığı ilana göre 15 personel alım yapılacak. Kurum 5 farklı grupta bu alımı giriş sınavı düzenleyerek yapıyor. AFAD ilanına kimler nasıl başvuru yapacağı aşağıda kamupersonelialim.com olarak sunduğum kılavuzda yer alıyor.

AFAD Personel Alımı Öğrenim Durumları

4 Kadro: İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans olarak sunuldu.

Aranılan Ortak Şartları

2024 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

2 Kadro: Maliye.

3 Kadro: Hukuk.

4 Kadro İstatistik.

2 Kadro: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler bölümü lisans mezunlarından alınacak.

KPSS ve YDS Puan Şartları Var

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP32 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

21 Şubat 2022 tarihinden sonra açıklanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) (Almanca, Fransızca, İngilizce) en az 70 (yetmiş) puana veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre uluslararası geçerliliği olup YDS/e-YDS sınavlarına denkliği kabul edilen yabancı dil sınav puanına sahip olmak.

AFAD Başvuru İşlemleri

Adaylar başvurularını, 12 Şubat 2024 saat 10:00 - 21 Şubat 2024 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.