AFAD 8 Kamu Memur Alımı Ortalama 38 Bin TL Maaşla Yapıyor

AFAD 8 Kamu Memur Alımı Ortalama 38 Bin TL Maaşla Yapıyor

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 8 kamu memur alımı kılavuzu yayınladı. Alımı yapılacaklara ortalama 38 bin TL maaş ödemesi yapılacak. Başvurularda KPSS sıralaması esas alınacak. AFAD personel alımı başvuru şartları nelerdir?

AFAD Kamu Memur Alımı Kılavuzu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kendi bünyesinde Ankara merkeze yerleştirmek üzere 38 Bin TL maaşla istihdam yapılacak. AFAD personel alımı başvuruları 2022 ile 2023 KPSS sıralaması esas alınacak. Kamupersonelialim.com olarak hazırladık.

AFAD Kamu Personeli Alımı

2024 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak.)

Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak.

Görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi bulunmamak.

Süresi içerisinde ve usulüne uygun olarak giriş sınavına başvuruda bulunmuş olmak.

Denetçi Yardımcısı Alımı Özel Şartları

Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Kamu Yönetimi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP29 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Hukuk

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk öğrenim dalından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP4 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Maliye

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Maliye öğrenim dalından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP19 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Giriş Sınavı Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Adaylar başvurularını, 12 Şubat 2024 saat 10:00 - 21 Şubat 2024 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.