Türkiye Ulusal Ajansı AB 80 Memur Alımı Başvuruları 17 Mayıs

Türkiye Ulusal Ajansı AB 80 Memur Alımı Başvuruları 17 Mayıs

Türkiye Ulusal Ajansı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından hangi unvanlarda 80 memur alımı yapıldığı ve adaylarda aranan şartlara sunulmuştu. Mamur için başvuruları 17 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek.

Dışişleri Bakanlığına Avrupa Birliği Başkanlığı 80 memur alımı başvuruları 17 Mayıs tarihinde sona erecek. Sayfa sonunda kılavuz ve haber detayı ayrıca sunuldu. AB İşleri uzman yardımcısı unvanında alımlar yapılmaktadır.

Bunların dışında başkanlık tarafından avukat, memur, VHKİ, hizmetli, güvenlik görevlisi, bilişim personeli gibi unvanlarda memur alımları da yapılmaktadır. Peki adaylarda aranan şartlar nelerdir?

AB Başkanlığı tarafından Avrupa birliği işleri uzman yardımcısı alımları için adaylardan T.C. vatandaşı olması, akıl hastalığının bulunmaması, hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, veteriner ve iletişim fakültelerinin birinden lisans mezunu olması, 35 yaşını doldurmamış olması, KPSS puanı en az 80 olması, YDS'den en az B düzeyinde puan almış olması gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır.

Şartları taşıyan adaylar başvurularını ilanda duyurulan adrese şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapabilmektedir. Başvurusunu da bu şekilde tamamlayan adaylardan kontenjan sayısının 10 katı kadar aday öncelikle yazılı sınava alınmaktadır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylara sözlü sınav uygulanarak asil adaylar belirlenmektedir.

Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından uzman yardımcısı alımları dışında avukat, memur, VHKİ, hizmetli, güvenlik görevlisi, bilişim personeli gibi unvanlarda yapılan alımlarda ise adaylardan T.C. vatandaşı olması, kamudan mahrumiyetinin bulunmaması, 35 yaşını doldurmamış olması gibi genel şartlar istenmektedir.

Bunun yanı sıra adaylardan unvana göre özel şartlar da istenmektedir. Örneğin VHKİ için bilgisayar bölümü mezunu olması veya bilgisayara dair sertifikasının olması, avukatlık için hukuk fakültesi mezunu olması, güvenlik görevlisi için ilgili sertifikalarının olması gibi özel şartlar aranmaktadır.

AB Başkanlığı tarafından işçi alımları da yapılabilmektedir. Bu tür işçi alımlarında duyurular ve başvuruları ise İŞKUR aracılığıyla yapılmaktadır. İşçi alım süreçleri ise kura yöntemi veya sözlü sınav yöntemi sonucu belirlenebilmektedir.

İlan kılavuzu ve detayları aşağıda sunuldu.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.