Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 sözleşmeli kamu personeli alımı

Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 sözleşmeli kamu personeli alımı

Türkiye Ulusal Ajansı Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı 80 sözleşmeli kamu personeli alımı iş ilanları yayınladı. Genlik merkezi personel alımına kimler başvuru yapabilecek.

Türkiye Ulusal Ajansı 80 sözleşmeli kamu personeli alımı

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı 4 branşta personel alımı kamu ilanları yayınladı. Yayınlanan ilana göre 58 uzman yardımcısı, 2 avukat, 15 büro görevlisi ve 5 sekreter alımı yapılacak.

Başvuruların Alınma Şekli ve Tarihi

Başvurular kurumun internet sayfasında online olarak https://basvuru.ua.gov.tr/ adresinden alınacak. Adaylar işlemlerini 26 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacak.

turkiyeulusalajansi-logo.jpg

Büro memuru alımı ve sekreter alımı için en az lise mezunu olması ve KPSS puan türlerinden 70 puanı bulunuyor olması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımı için: 1.grup iktisat, ekonomi, maliye, işletme, ekonometri ve istatistik bölümü mezunu olması gerekiyor.

turkiye-ulusal-ajansi.jpg

2.grup kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve avrupa çalışmaları, uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği, küresel ve uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler olması gerekiyor.

3 ve 4.grup bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve hukuk bölümü mezunlarının başvurusu alınacak.

5.grup halkla ilişkiler ve tanıtım, gazetecilik, sinema radyo ve televizyon, iletişim bilimleri, iletişim tasarımı, iletişim sanatları, grafik animasyon, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, medya ve iletişim sistemleri mezunu olması isteniyor.

Genel devlet memuru alımı ortak şartlarına haiz olması ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Alım Ankara şehrine gerçekleşecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.