Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi 80 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Alımı yapılacak sekreter, avukat, büro görevlisi ve uzman yardımcılarında aranan şartlar neler? Kimler Gençlik merkezi personel alımı ilanına başvuru yapabilir.

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi 80 kamu personeli alımı ilanına başvuruları kabul etmeye devam ediyor. Başvuruları 17 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek ilana kimler başvuru yapabilecek. Sekreter, büro görevlisi, avukat ve uzman yardımcısı alımı kadroları kaç kişi olarak sunulduğu açıklandı.

Ünvanlara Göre Kadro Dağılımı

Uzman yardımcısı 58, 2 avukat, 15 büro görevlisi ve 5 sekreter olarak alım yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular elektronik ortamda online olarak https://basvuru.ua.gov.tr/ adresinden alınacak. Adaylar işlemlerini 17 Mayıs 2021 tarihi bitimine kadar yapılacak.

Büro memuru alımı ve sekreter alımı için en az lise mezunu olması ve KPSS puan türlerinden 70 puanı bulunuyor olması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımı: 1.grup iktisat, ekonomi, maliye, işletme, ekonometri ve istatistik bölümü mezunu olması gerekiyor.

2. grup kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve avrupa çalışmaları, uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği, küresel ve uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler olması gerekiyor.

3 ve 4. grup bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve hukuk bölümü mezunlarının başvurusu alınacak.

5. grup halkla ilişkiler ve tanıtım, gazetecilik, sinema radyo ve televizyon, iletişim bilimleri, iletişim tasarımı, iletişim sanatları, grafik animasyon, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, medya ve iletişim sistemleri mezunu olması isteniyor.

Genel devlet memuru alımı ortak şartlarına haiz olması ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Dışişleri Bakanlığı Ankara şehrine alım gerçekleşecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.