GİB 5 Unvanda 2000 Kamu Memur ve Personel Alımı Yapacak

GİB 5 Unvanda 2000 Kamu Memur ve Personel Alımı Yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığı 5 farklı unvanda kamu memur ve personel alımı yapacağını açıkladı. 2000 memur kadrosuna dair yapılacak olan alımlar için atamalar belli oldu. Alımlarda KPSS sıralaması ile yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

GİB Personel Alımı İş İlan Duyurusu

Gelir İdaresi Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2000 kamu memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar vergi dairesi müdürü, gelir uzmanı, tekniker, avukat ve mühendis kadrolarına gerçekleşecek olup Resmî Gazete kararı ile açıklanmış olan dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapılması kararı kapsamında işe alım gerçekleşecektir.

81 şehirde bulunan ve ikamet şartı olmadan müracaatların kabul edileceği ilana ilişkin detayları kamupersonelialimi.com yazar ekibi olarak sizler için sunduk ve detaylandırdık. Aşağıda sunduğumuz kılavuzu incelemeden işlem yapmayınız.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Adaylardan başvuru yapabilmesi için eğitim, KPSS ve yaş şartı aranacaktır. Bu neden ile ilanın yayın tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Önlisans ve lisans mezunlarından yapılacak olan alım ilanı kapsamında kadroda belirtilecek olan bölüm şartını karşılıyor olmanız istenmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan yapılacak olan alım ilanına göre sabıka kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.

Emekli olmayan emekliliğe hak kazanmamış olan ve Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmayan adaylardan yapılacak olan alımlar için erkek ve kadın adaylardan başvurular kabul edilecektir.

Erkek adayların görevde kesintiye uğramaması adına askerlik görevlerini yerine getirmiş olması veya muaf olmuş olması gerekmektedir.

Adayların görevlerini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir akılsal veya fiziksel hastalığının bulunmaması istenmektedir.

Kamu Memur Alımı KPSS Şartı Var

2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavından lisans mezunlarının P – 3 önlisans mezunlarının P - 93 puan türünde en az 70 taban puanını karşılıyor olması gerekmektedir. Bazı kadrolar için ise 80 taban puan şartı aranabilir. Bu genelde uzman ve uzman yardımcılığı kadroları için geçerli olacaktır.

Kamu İlanı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru 21 Kasım 2023 tarihinde başlayım 30 Kasım 2023 tarihinde sona erecektir. Aşağıda verdiğimiz kılavuzu incelemeden başvuru yapmayınız.

GİB başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.