Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvuruları (önlisans ve lisans mezun)

Zabıta Alımı B Ehliyetli Başvuruları (önlisans ve lisans mezun)

Zabıta olmak için adaylar ilanları araştırıyor. Son yayınlanan ilana göre önlisans ve lisans mezunu adaylar B ehliyeti ile zabıta olabilecek. Kimler zabıta alımı ilanına başvuru yapabileceği detaylarını sunduk.

Zabıta Alımı Önlisans ve Lisans Mezunu Başvuruları

Yayınlanan son ilana göre B ehliyeti ile zabıta memuru alımı yapılacağı kılavuz şeklinde sunuldu. Adaylarda aranan özel ve genel şartları adayların erişimine açıldı. Alımı Çardaklı Belediye Başkanlığı yapmaktadır.

Türkiye Genelinden Başvurular Nasıl Alınacak

Adaylar başvurularını 25 Ağustos 2021 ile 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Nevzat Ayaz Mah. İstasyon Cd. No:33 Çardaklı Kasabası Atkaracalar/ Çankırı adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Adaylarda Aranan Ortak ve Genel Şartları

İlan edilen zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden belirtilen asgari KPSS 60 puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum