Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu personel alımı(Başvuru 4 Haziran)

Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu personel alımı(Başvuru 4 Haziran)

Kamu personel alımları Sosyal Güvenlik Kurumu 50 kişi alımı başvuruları için sona yaklaşılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımına kimler başvuru yapabilecek? SGK kamu alımı nasıl yapılıyor? Başvurular ne zaman bitiyor? Mezuniyet şartı var mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan en son kamu personeli alımı ilanı ile kurum bünyesine 50 kişi alımı yapılacağı duyurulmuştu. İlanın yayımından sonra anlık olarak sitemizde yayınlanan bu haber için haberi olmaya, başvuru yapmayı unutan kamu personel adayları için tekrar hatırlatıyoruz.

SGK Personel Alımı Genel Bilgiler

Sosyal Güvenlik Kurumu bu alımında 50 personeli kurumun taşra teşkilatında çalıştırmak amacıyla alıyor. Alınacak personeller Genel İdare Hizmetleri kadrosuyla açıktan 50 kişi Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak kariyer olarak çalışacak.

Alım için kurum tarafından yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav uygulaması yapacak. Başvuru yapacak kamuda kariyer personel alımı adaylarının 2019 ve 2020 yılında düzenlenen kamu personeli seçme sınavları puanı esas alınacak.

Sosyal Güvenlik Kariyer Kamu Personel Alımında Başvuru Şartları

Sosyal güvenlik kariyer personel adaylarının yazılı sınava katılabilmeleri için memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Yeni mesleği olan sosyal güvenlik denetmenliği görevini sürekli yapmasına engel olacak bir manisinin olmaması,

Mesleğe giriş sınavı yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayı itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması,

Adayların lisans hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden mezun olması,

KPSS P40, P42 ve P43 puanlarının en az 70 olması şartlarını taşıyan bütün adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabilecekler.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyan ve adayların başvurularını 04 Haziran 2021 tarihi sonuna kadar Türkiye gov tr üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.