OGM 2 Bin 80 kamu personel alımı başvuru tarihleri şartları

OGM 2 Bin 80 kamu personel alımı başvuru tarihleri şartları

Son dakika kamu iş ilanı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. OGM 2 Bin 80 geçici işçi alımı için şehirler ve başvuru tarihleri yayınlandı. OGM mevsimlik işçi alımı ne zaman? Kimler mevsimli işçi olarak başvuru yapacak?

Yayınlanan en son kamu personel alım ilanı ile OGM(Orman Genel Müdürlüğü) bünyesine daha önceden Orman Bakanı tarafından sayısı verilen geçici işçi alımlarının şehirler bazında kaç kişi alınacağı ve başvuru tarihleri yayınlandı.

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere olur ile alınacak 2080 kişi kamu personeli alımı ilanı ve başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak. Yayınlanacak ilanlarda belirtilecek şartları taşıyan kişiler başvuru yapabilecekler.

İŞKUR tarafından yukarıda bahsi edilen ilanlar ise 14 Haziran 2021 tarihi ile 18 Haziran 2021 tarihleri arasında yayınlanacak. Bu tarih süresince adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

Adaylar sözlü ve uygulamalı olarak sınava alınacak olup ilanda belirtilecek kadro miktarının 4 katı kadar aday mülakatlara çağırılacaklar. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

 Daha sonra kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanı ile belirtilecek. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca adaylara duyuru yapılacak. Bu hususlarla ilgili olarak adaylara yazılı tebligatla yapılmayacak.

İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi olup bu süre iki aydır. İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

OGM Türkiye Geneli 2080 Mevsimlik İşçi Alım Sayıları Şöyle

ogm1.jpg

ogm2.jpg

ogm3.jpg

ogm4.jpg

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum