Ocak Ayı Başvuruları! Kamuya 3846 Kamu Personeli Alımı

Ocak Ayı Başvuruları! Kamuya 3846 Kamu Personeli Alımı

Kamuya Ocak ayı başvuruları başladı. Birçok kamu kurumu kadrolarına alım yapılıyor. Devlet Daireleri bünyesine 3846 devlet memuru, personel alımı ve kamu personeli alımı istihdamı yapılıyor. Ocak ayı içerisinde başlayan başvurular Şubat ayında bitecek.

Kamu kurum ve kuruluşlar kadrolarına devlet memuru alımı ilanları yayımlanıyor. 2023 yılı Ocak ayı itibari ile birçok kurum kadrolarında yeniliğe ve genişletmeye gidiyor. Devlet Su İşleri, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı ve diğer kamu kurumlarına İŞKUR üzerinden ve diğer resmi sitelerden 3846 kamu personeli alımı yapılıyor.

İŞKUR 1147 Çağrı Operatörü ve Personel Alımı

Kamuya İŞKUR iş ilanları internet sitesi üzerinden 1147 çağrı merkezi operatörü ve personel alımı yapılıyor. En az ilkokul mezunu adaylardan alınacak başvurular KPSS şartsız olacak. Başvuru ekranları açıldı.

İŞKUR Personel Alımı İçin Tıklayın.

GİB 2000 Devlet Memuru Alımı Başvuruları

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) kadrolarına 2000 devlet memuru alımı yapılıyor. 81 ilden alınacak başvurular için başvuru şartları netlik kazandı. Bir diğer önemli husus ise adaylar başvuru yaparken 5 ile kadar tercih hakları bulunmaktadır.

GİB Devlet Memuru Alımı İçin Tıklayın.

OGM 249 Kamu Personeli Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 249 kamu personeli alımı yapacak. Orman Genel Müdürlüğü yayınladığı kılavuza göre Türkiye geneli alınacak başvurulara sadece tek bir adresten yapılacak. Hak kazanan adaylar sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Kamu Personeli Alımı İçin Tıklayın.

MEB Memur Alımı Yapacak

MEB memur alımı kılavuzu yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladıkları ilana göre 24 farklı kadroda 450 alım yaparak yeni istihdam yapacak. Kadrolar da belli oldu. Başvurular 26 Şubat 2023 tarihine kadar sürecek.

MEB Memur Alımı İçin Tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.