Personel Alımı İlanları! Gelir İdaresi 2000 Kamu Personel Alımı

Personel Alımı İlanları! Gelir İdaresi 2000 Kamu Personel Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2.000 kamu personel alımı yapılacak. Devlet personeli alım ilanı ile ilgili detaylar belli oldu. GİB kadrosuna dahil edilmek üzere alınacak 2.000 personel için yapılacak sınavın haberi Resmi Gazete’de duyuruldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı 81 il genel başvuruları alıyor. Personel alımı ilanları kapsamında Bakanlık kadrolarına 2000 kamu personeli alımı yapılacak. Türkiye genelinde, birçok ilde yapılacak olan kamu personel alımı ilanı ve giriş sınavı duyurusu yazımızda.

GİB 2.000 Kamu Personel Alımı Giriş Sınavı Duyurusu

Gelir İdaresi Başkanlığınca işe alınacak 2.000 (iki bin) personel için düzenlenecek sınava ilişkin bilgiler netlik kazandı. Resmi Gazete’deki ilanda bildirilen habere göre kadroya Gelir Uzman Yardımcıları dahil edilecek.

Sınava başvuruda bulunacak olan adayların en fazla 5 il tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.

Adayların daha sonradan bu tercihlerinde değiştirme veya kararlarından vazgeçme durumları dikkate alınmayacaktır. Tercih edilmiş olan illerden hangi ilde yazılı sınava girecekleri, KPSS puanı baz alınarak elde edilen başarı sıralamasına göre belirlenecektir. Sıralamada Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın P48 puan türü dikkate alınacaktır.

GİB Kamu Personel Alımı Sınav Tarihi ve Yeri

Yazılı olarak gerçekleştirilecek sınav, 19 Şubat 2023 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da başlayacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ve sınav yerleri Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden öğrenilebilecektir.

Adayların başvuruları 10 Ocak 2023 Salı günü başlayacak olup, 19 Ocak 2023 Perşembe günü saat 17.30 itibari ile sona erecektir.

Yazılı sınava başvuru için GİB resmi sitesinde bulunan Online Sınav Sistemine kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt işleminin ardından, sistemdeki sınav başvuru formunun elektronik ortamda doldurulması istenmektedir.

Posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınav Şekli ve Konusu Nasıl Olacak?

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Yazılı sınav için sınav şekli test şeklinde olacaktır. Sınav konuları ise şu şekildedir.

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi.

İktisat Grubu Soruları: Makro İktisat, Mikro İktisat, Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Kuruluşlar, İşletme İktisadı ve Uluslararası İktisat.

Muhasebe Grubu soruları: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Ticari Hesap ve Mali Tablolar Analizi.

Hukuk Grubu Soruları; Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, İdare Hukuku ve İdari Yargı Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku.

Maliye Grubu Soruları; Kamu Maliyesi, Türk Vergi Sisteminin Genel Esasları ve Maliye Politikası.

Kamu Personel Alımı Sınavı Değerlendirme ve Yeterlilik

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, alınan puanın 100 üzerinden en az 70 olması beklenmektedir. Her bir il için, o ile ataması yapılacak olan personel sayısının iki katı kadar aday, sözlü sınava hak kazanacaktır. Son sıradaki adaylarda aynı puanı alanların sayısı birden fazla ise aynı puanı alan tüm adaylar sözlü sınava çağırılacaktır. Yazılı sınavda en az 70 puan alamayıp başarı sağlayamayanlar sözlü sınava alınmayacaklardır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum