Personel Alımı İlanları! OGM Türkiye Genelinde 249 Devlet Personel Alacak

Personel Alımı İlanları! OGM Türkiye Genelinde 249 Devlet Personel Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinde yer alan (B) fıkrası dahilinde eksik kadrolara istihdam edilmek üzere 249 personel alımı yapacak! 249 devlet memuru için atama süreçleri hazırlanılıyor.

Türkiye genelinde ve hemen hemen her ilde gerçekleşecek olan personel alımı yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Personel Alımı Duyuruları Tek Bir Adresten

Tarım Orman Bakanlığı personel alımı ile ilgili, müracaat eden/edecek adayları ilgilendiren tüm duyurular tek bir adresten takip edilebilecek. Orman Genel Müdürlüğü’nün internet adresi üzerinden gelişmeler öğrenilebilecek. Başvuru şartlarının yeterli olmaması durumuna karar verilen adaylar da kendileri ile ilgili haberi, OGM internet sitesi duyurularından öğrenebilecek.

Duyuruların yayınlanması ile birlikte sizlere en hızlı bir şekilde haber sunan internet sitemizden de güncel takip yapabilirsiniz.

OGM tarafından yapılan güncel duyuru doğrultusunda, adayların sınava girerken yanında fotoğraflı ve onaylı kimlik belgelerini bulundurmaları gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport aracılığıyla kimlik belgeleri doğrulanabilir şekilde olmalıdır.

249 Personel, Kadroya Sözleşmeli Olarak Atanacak

Türkiye’nin birçok ilinden alımı gerçekleştirilecek, toplamda 249 adet personel, Orman Genel Müdürlüğü bünyesine sözleşmeli olarak katılacak. Orman mühendisleri arasından seçilecek olan sözleşmeli personeller sözlü ve uygulamalı sınava tabii tutulacaklar.

Devlet memuru adaylarının 2022 yılı KPSS puanları elemelerde önem kazanacak. Sıralama; KPSS-P3 puan türü baz alınarak en yüksekten geriye doğru gidilecek. 249 olarak belirlenen sözleşmeli personel sayısının 4 katı kadar (996) aday sözlü ve uygulamalı sınava katılım hakkı kazanacak. Eşit puana sahip adaylarda ise kaç eşit puana sahip aday varsa hepsi sınava girebilecek.

Sözleşmeli Personel Sınavının Yeri ve Tarihi

Sınava katılım hakkı kazanan adayların sınavları Ankara ilinde bulunan Orman Genel Müdürlüğü adresinde yapılacaktır. Sınavların başlangıç tarihi ise 13.02.2023 olarak öngörülmektedir. Sınav yeri veya tarihi ile ilgili herhangi bir karar değişikliği olması durumunda OGM internet sitesinden duyurulacaktır. Ayrıca ön elemeleri geçen, sözlü ve uygulamalı sınava katılım hakkı kazanan adayların isimleri, sınava katılacakları tarih ve saat bilgisi ile birlikte genel müdürlük internet sitesinden duyurulacak.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum