Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli

Maarif Vakfı 25 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli

Türkiye Maarif Vakfı merkezine 25 kamu personeli yapılacağı yayınlandı. Kurum sınav ile bu alımı gerçekleştirecektir. Başvuru yapacak adaylar için tarih ve adresleri sayfa içerisinde sizlere sunduk.

Türkiye Maarif Vakfı merkez birimlerine 25 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. İlana göre başvurusu kabul edilenlere sınav uygulaması yapılacak. Başvuru tarihleri ile birlikte şartlar adaylara kılavuz ile birlikte duyuruldu.

Başvuruları; adaylar 25 Nisan 2021 tarihi bitimine kadar başvuru yapabilecek. E-Devlet üzerinden girilecek belgeler ile birlikte internet ortamından yapılacaktır. Şahsen veya posta yöntemi bu alımda kullanılmamaktadır. Kılavuzda başvuru adımları ayrıntılı bir şekilde veriliyor.

maarif-vakfi.jpg

ARANAN GENEL NİTELİKLER

T.C. vatandaşı ve mavi kart sahibi olması,

Kamu’dan mahrum bulunmaması,

1992 ve sonrası doğumlu olmak,

Üniversitelerin teknik eğitim, mesleki eğitim ve eğitim fakülteleri mezunları başvuru yapabilir. Ayrıca iktisat, işletme, siyaset bilimi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, sosyoloji, istatistik, matematik, yazılım mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümü mezunları başvurabilir.

Arapça, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dil sınavlarından puan almış bulunması,

Her hangi bir şekilde mahkumiyet almamış olanların başvurusu kabul ediliyor.

Sınav tarihleri adaylara internet ortamında e-posta olarak gönderilecek olup sınav İstanbul’da yapılacak. Detaylar hakkında adaylar kurumun resmi internet adresi üzerinden bilgi alabilecekler. Adaylar başvuru kılavuzunu detaylı inceleyerek başvuru yapması önem arz etmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.