KPSS atama ile 8 kamu personeli alımı başvuruları Nisan ayı

KPSS atama ile 8 kamu personeli alımı başvuruları Nisan ayı

Yeni yayımı yapılan belediye iş ilanları yayınlanmaya başladı. Yerel yönetimler üzerinden kariyer planlayanlar için belediye bünyesine KPSS şartlı 8 kamu personeli alımı yapılıyor. Bu personel alımına başvuru şartları haberimizde.

Yerel yönetimler yeni kamu personeli alım ilanları ile 8 memur alınacak. Alınacak memurlardan 4 kişi itfaiyeci, 4 kişi zabıta olarak kadrolu alınacak ve Türkiye genelinden şartları taşıyan herkes başvuru yapabilecek.

Safranbolu Belediyesi bünyesine alınacak itfaiye personellerden 3 kişi önlisans itfaiyecilik ve yangın güvenliği, sivil savunma bölüm mezun olan, erkek ve P93 puanı en az 60 puan olan adaylar seçilecek.

Önlisans 1 İtfaiye eri memur alımında adayların önlisans yukarıdaki itfaiyecilik bölümlerinden mezun olması, kadın ve P93 puanı en az 60 olan adaylardan seçilecek.

Zabıta olarak alınacak 1 kamu personeli lisans siyasal bilgiler, yerel yönetimler, kamu yönetimi mezunu ve YDS İngilizce sınavından C seviyesinde puanı olması, B sınıfı sürücü belgesi olan kadın ve P3 puanı asgari 70 puan olanlar arasından seçilecek.

safran-bolu-zabita-itfaiye-001.jpg

1 Zabıta memuru ise yukarıdaki şartlar dahilinde sadece erkek adaylardan seçilecek.

Genel idare hizmetleri 2 zabıta alımı ise lisans siyasal bilgiler, yerel yönetimler, kamu yönetimi mezunları, erkek ve kadın adaylardan P3 puanı en az 70 olanlar arasından seçilecek.

Adayların sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olması gerekmekte,

Adayların 2020 kamu personeli seçme sınavından geçerli asgari puanı almış olması,

Kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki sebeplerle çıkarılmamış olmak,

Memur alımı sınavının yapılacağı tarih itibariyle 30 yaşını tamamlamamış olması şartları bulunmakta.

Safranbolu Belediye iş başvuruları sadece şahsen yapılabilecek

Safranbolu Belediye iş ilanına başvurmak isteyen adayların 26 Nisan 2021 ve 30 Nisan 2021 tarihleri arasında başvurularını Safranbolu Belediyesi İnsan kaynakları müdürlüğüne şahsen yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.