CTE ve SGK 394 Kamu Personeli Alımı Haziran Ayı Kılavuzu

CTE ve SGK 394 Kamu Personeli Alımı Haziran Ayı Kılavuzu

Haziran ayı, kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyen adaylar için yeni fırsatlar sunuyor. Adalet Bakanlığı (CTE) ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), toplamda 394 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İlanlara başvuru alınacak.

Haziran Ayında Kamuda Kariyer Kapıları Açılıyor: CTE ve SGK 394 Kamu Personeli Alımı İlanlarını İnceleyin! Aşağıda her iki ilanın detayları ve kılavuzları yer alıyor.

CTE, Farklı Alanlarda 50 Personel Arıyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri yayımladığı ilan ile bünyesindeki farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere 50 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İlan kapsamında idare memuru alımı ile personel istihdam edilecek.

CTE personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekiyor. Ayrıca, KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak değerlendirme sonucunda, belirlenen puan barajını aşmış olmak da başvuru için olmazsa olmaz şartlardan biri.

Adayların başvuru yapacakları pozisyonlara göre, eğitim düzeyi, KPSS puan türü, yabancı dil bilgisi gibi özel şartlar da aranabiliyor.

SGK, 344 Personel İstihdam Edecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ise, hizmet kalitesini artırmak ve personel ihtiyacını karşılamak amacıyla 144 büro personeli alımı yapacağını duyurdu. Alımlar, Türkiye genelindeki farklı il ve ilçelerde bulunan SGK birimlerinde görevlendirilmek üzere gerçekleştirilecek.

SGK personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adayların, en az lise mezunu olması gerekiyor. Ayrıca, bazı pozisyonlar için önlisans veya lisans mezuniyeti şartı da aranabiliyor. İlan kapsamında, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru gibi kadrolarda personel istihdam edilecek.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

CTE ve SGK kamu personeli alımı ilanlarına başvurular, elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların, belirtilen süre içerisinde ilgili kurumların resmi internet siteleri veya Kariyer Kapısı üzerinden başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekiyor.

Başvuru sürecinin ardından, adaylar KPSS puanları ve diğer kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda başarılı olan adaylar, sözlü veya uygulamalı sınava davet edilecek. Sınavlarda başarılı olan adaylar, atama işlemlerinin tamamlanmasının ardından kamu personeli olarak göreve başlayabilecek.

SGK Personel Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 5 Haziran 2024 ile 14 Haziran 2024 tarihleri arasında son gün saat 23:59’a kadar e-Devlet Kapısı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı üzerinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

CTE Memur Alımı Başvuru Süreci ve Yöntemi

Başvurular 24 Haziran 2024 ile 28 Haziran 2024 tarihleri arasında saat 17.30’a kadar e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır.

CTE Başvuru ilan detayları için tıklayın.

SGK başvuru ilan detayları için tıklayın.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.