SGK 344 Kamu Personeli Alacak! SGK 4/B Sözleşmeli personel alımı

SGK 344 Kamu Personeli Alacak! SGK 4/B Sözleşmeli personel alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu koruma ve güvenlik görevlisi alımı, büro personeli alımı, destek personeli alımı ve teknisyen alımı yapıyor. SGK 344 yeni kamu personel alımı için düğmeye basan, 4/B statüsünde sözleşmeli personel istihdam edecek.

SGK 344 Kamu Personeli Alımı

Büro personeli alımı, koruma ve güvenlik görevlisi alımı, aşçı, temizlikçi ve teknisyen alımı yapılıyor.

Yayımlanması beklenen ilan ile birlikte, başvuru şartları ve kadro dağılımı da netleşecek. Ancak daha önceki alımlar ve kurumun ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda, alım yapılması muhtemel alanlar şunlar:

SGK Memur Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 5 Haziran 2024 ile 14 Haziran 2024 tarihleri arasında son gün saat 23:59’a kadar e-Devlet Kapısı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı üzerinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

Kimler başvuru yapabilir?

4/B sözleşmeli personel alımına başvurabilmek için adayların, genel olarak aşağıdaki şartları taşıması gerekecektir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini yapmaya engel sağlık problemi olmamak,

Belirlenen yaş sınırını aşmamış olmak,

Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya muaf olmak,

İlan edilen kadroya göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak,

KPSS'den yeterli puanı almış olmak.

Başvurular nasıl yapılacak?

SGK personel alımı başvuruları, ilanın yayımlanmasının ardından online olarak yapılabilecek. Adayların, e-Devlet üzerinden SGK Kariyer Kapısı veya Resmi Gazete'de duyurulacak ilgili internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmaları ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak sisteme yüklemeleri gerekecektir.

Büro personeli alımı 189 kişi Adana (2), Antalya (9), Balıkesir (2), Bolu (1), Bursa (3), Çorum (1), Denizli (3), Eskişehir (3), Hakkâri (2), Mersin (3), İstanbul (112), İzmir (12), Kastamonu (1), Kayseri (1), Kocaeli (1), Konya (4), Kütahya (1), Kahramanmaraş (1), Mardin (4), Muğla (3), Niğde (1), Ordu (2), Sakarya (2), Samsun (1), Tekirdağ (6), Şanlıurfa (4), Aksaray (1), Ardahan (1), Yalova (1), Kilis (1).

Büro personeli alımı 71 kişi Ankara (Merkez) (40), Gaziantep (5), Ankara (Taşra) (26).
Koruma ve güvenlik görevlisi alımı 14 kişi Ankara (Taşra) (2), Balıkesir (1), Diyarbakır (1), Mersin (1), İstanbul (2), İzmir (1), Kırşehir (1), Sakarya (1), Tekirdağ (1), Trabzon (1), Batman (1), Yalova (1).

Elektrik-Elektronik Teknisyeni alımı 1 kişi İstanbul (1).

Aşçı alımı 12 kişi Ankara (2), Balıkesir (1), Bitlis (1), İstanbul (1), İzmir (1), Kayseri (1), Malatya (1), Tekirdağ (1), Trabzon (1), Yozgat (1), Zonguldak (1).

Bulaşıkçı Alımı 9 kişi Adıyaman (1), Aydın (1), Eskişehir (1), Mersin (1), İzmir (1), Sakarya (1), Tekirdağ (1), Van (1), Yozgat (1).

Temizlik alımı 48 kişi Adana (2), Ankara (Taşra) (10), Antalya (1), Bingöl (1), Bursa (4), Denizli (1), Edirne (1), Giresun (2), Isparta (1), İstanbul (16), İzmir (2), Kocaeli (1), Muğla (1), Tekirdağ (1), Şanlıurfa (2), Yalova (1), Kilis (1).

Alım süreci nasıl ilerleyecek?

Başvuruların tamamlanmasının ardından, adaylar öncelikle KPSS puanlarına göre sıralanacak. Belirlenen kontenjanın üç katı aday, mülakata davet edilecek. Mülakatta başarılı olan adaylar, nihai sıralamaya göre işe alım hakkı kazanacak.

SGK'da çalışmanın avantajları nelerdir?

Kamuda istihdam güvencesi: SGK, Türkiye'nin en köklü ve güvenilir kurumlarından biridir.
Sosyal haklar: 4/B sözleşmeli personel de diğer kamu çalışanları gibi maaş, sigorta, izin gibi haklardan yararlanır.

Kariyer gelişimi: SGK, personeline sürekli eğitim ve gelişim imkanları sunarak kariyerlerinde ilerlemelerine olanak tanır.

Sonuç olarak:

SGK'nın 344 yeni personel alımı, kamuya adım atmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. İlanın yayımlanmasıyla birlikte başvuru şartları ve diğer detaylar netleşecektir. Adayların, süreci yakından takip etmeleri ve başvurularını zamanında yapmaları önemlidir.

Başvuru kılavuzu

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2024/06/20240605-4-2.pdf

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.