Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor

Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor

Güncel yayınlanan kamu personeli alım ilanı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine 44 sözleşmeli kamu personeli alınıyor. Çevre şehircilik personel alımında mezuniyet şartı var mı? Hangi ünvanlarda personel alınacak? Başvurular nasıl yapılacak?

Yeni yayınlanan ÖSYM kamu personeli seçme sınavı 2021/5 tercihleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine yeni 44 sözleşmeli kamu personeli alınacak.

Türkiye genelinde illere yapılacak olan kamu alımında 9 Büro Memuru, 25 Avukat, 3 Mimar, 3 Çevre Mühendisi, 1 Maden Mühendisi, 1 jeoloji mühendisi, 2 makine mühendisi, 2 harita mühendisi, 1 inşaat mühendisi olmak üzere 44 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılıyor.

ÖSYM tarafından alınacak başvurular ile atama işlemler yapılacak olup adayların 2020 KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmaları gerekmektedir. Yerleştirme işlemlerinde KPSSP93 ve KPSSP3 puanları esas alınacak.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri ilgili kurum tarafından yapılacak. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların ilgili kurum tarafından atamaları yapılmayacak.

Başvuru yapıp göreve başlaması yapılmayacak adaylar

ÖSYM tarafından kuruma başvuru yapıp Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar,

Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaklar.

Çevre Şehircilik tercih işlemleri başladı

Çevre Şehircilik tercih işlemleri kılavuzda belirtilen mezuniyet şartlarını ve sınav şartlarını taşıyan ve başvuru yapmak isteyen adaylar için tercih başvuruları başlamıştır. Adaylar Tercih işlemleri 21 Nisan 2021 tarihine kadar ÖSYM aday işlemleri menüsü üzerinden tercihlerini yapabilecekler.

Başvuru kılavuzu

Diğer iş ilanlarını incelemek ve destek olmak için aşağıdan uygulamamızı indirebilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.