BDDK 120 kamu personeli alımı meslekler başvuruları 16-30 Nisan

BDDK 120 kamu personeli alımı meslekler başvuruları 16-30 Nisan

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 120 kamu personeli alımı mesleklerde yapılacak. BDDK personel alımı başvuruları 16 Nisan 2021 ile 30 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak.

BDDK 120 kamu personeli alımı ilanı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu meslek personeli alımı giriş sınavı açıldı. BDDK personel alımı başvuruları 16 Nisan 2021 ile 30 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak. Başvuruları nasıl ve ne şekilde yapılacağı söyle açıklandı.

Başvuruları 16 Nisan 2021 ile 30 Nisan 2021 tarihleri arasında kurumun resmi internet sayfasından sadece elektronik olarak alınacak.

Bankacılık kurumu İstanbul merkeze istihdam etmek üzere yeminli murakıp yardımcısı, uzman yardımcısı (bankacılık hukuk alanları), uzman yardımcısı (iletişim alanı), destek personeli ve meslek personeli alımı yapılacak.

Başvuracaklar 5411 sayılı bankacılık kanununa göre yapacak. Türk vatandaşı olanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar, suçtan ceza almayanlar, görevini daima yapmasına sağlık engeli bulunmayanlar ve askerliği yapmış muaf veya tecilli olanlar başvuru yapabilir.

Adaylarda aranan öğrenim durumu, KPSS puan şartları ve alıma ilişkin sınava çağrı yapılacak kişi sayıları kılavuz içerisinde verilen 3 tablo şeklinde sunulmuştur. Adaylar kılavuz içerisine girerek bu tabloları incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.