BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek

BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 8 memur ve 4 mühendis kadrolarının açıktan ataması için başvurular 9 Nisan 2021 tarihine kadar devam etmektedir. BDDK memur alımı ilanına kimler başvurabilir, başvuru süreci nasıl olacak?

BDDK MEMUR ALIMI BAŞVURULARI

BDDK bünyesinde çalıştırılmak üzere 8 memur ve 4 mühendis kadroları için adaylardan istenen şartların neler olduğunu inceleyelim. İstanbul ili için yapılacak olan bu alımda 6 kadroluk memur unvanı için adayların Adalet MYO, Adalet meslek etiği veya Adalet bölümlerinden mezun olması ve KPSS puanı en az 70 olması gerekmektedir.

2 kadroluk memur unvanı için adayların İktisat, İşletme, Siyasal bilgiler, İktisadi ve idari bilimler bölümlerinden birinden mezun olması ve KPSS puanı en az 80 olması gerekmektedir.

4 kadroluk mühendis unvanı için adayların Yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS puanı en az 70 olması gerekmektedir.

Her bir unvan için bu özel şartları taşıyan adaylardan kamu personeli alımı olması nedeniyle DMK nın 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar da aranmaktadır. Ayrıca bunların yanında Bankacılık Kanununun 8 ve 26 maddesindeki şartları taşımaları ve bunlardan yasaklı olmamaları gerekmektedir. Bu maddeler kişinin imza yetkisini kaldırdığı için personel olarak çalışma imkanını da ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden bu ilana başvuracak adayların bu maddelere uygun olup olmadıklarını ayrıntılı şekilde tespit etmeleri önem arz etmektedir.

Başvuru süreci:

Kamu kurumu olan BDDK tarafından yayınlanan bu ilan için adayların yukarıda belirtilen şartları taşımaları durumunda 09 Nisan 2021 tarihi saat 16.00 a kadar kurumun resmi internet adresinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Posta ve diğer şekilde yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ilanda belirtilmiştir. Bu nedenle müracaat sadece resmi internet sitesi üzerinden yapılmalıdır.  Başvurusunu bu şekilde tamamlayan adayların ise kurumun resmi sitesinden yapılacak olan ilanları takip etmeleri gereklidir.

Kazanan adaylar, sınav yeri ve tarihi resmi siteden duyurulacaktır.
Sözlü sınavda kurum tarafından mesleki bilgi ve yetenek, konu kavrama özetleme ifade etme ve muhakeme gücü, genel kültür ve yetenek, tepki ve davranışların mesleki uygunluğu, özgüven bilim ve teknoloji gelişmelere açıklık gibi konularda adaylara sorular sorulacaktır. Adayların başarılı sayılması için 100 üzerinden en az 70 alması gerekli olduğu da yine ilanda belirtilmiştir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.