Kamu’ya memur alımı 4400 TL maaşla yapılacak (en az lise mezunu)

Kamu’ya memur alımı 4400 TL maaşla yapılacak (en az lise mezunu)

Kamu iş ilanlarının yayınlarına devam ediliyor. Yeni yayınlanan ilana göre 4400 TL maaşla Belediye Başkanlığı bünyesinde memur alımı yapılacağı belirtiliyor. En az lise mezunu memur alımı başvuru koşulları ve tarihleri neler olduğu detayları yazımızda…

Kamu iş ilanları ile 4400 TL maaşla memur alımı yapılacağı yayınlandı. Kamuya yapılan bu istihdam için KPSS puanı en az 70 olan, en az lise mezunu (ortaöğretim mezunu yani lise veya dengi) okul bitiren ve son olarak en az B sınıfı sürücü belgesine sahip adaylar başvurabilecekler.

Bu özel niteliklerin yanında genel şartlar ise; adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde ceza almamış olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması, görevini devamlı yapmasına engel bir durumunun olmaması şartları aranmaktadır.

memur-maas.jpg

Başvuru ve gerekli belgeler:

Kamuya yapılacak olan 1 kadroluk memur ilanında başvuru tarihleri 22 Nisan 2021 ile 26 Nisan 2021 tarihi mesai bitimine kadardır. Başvuru tarihi başlamadan önce Tokat Çat Belediye Başkanlığından veya resmi internet sitesinden başvuru formunun indirilmesi gerekli. Başvuru formunu doldurulduktan sonra 1 adet biyometrik fotoğraf forma eklenecektir.

Adayların başvuru formuna nüfus cüzdanı ve fotokopisi, diploma aslı ve fotokopisi, KPSS sonuç çıktısı, askerlik beyanı, engeli olmadığına dair beyanı ve sürücü belgesi aslı ve fotokopisini eklemeleri gerekmektedir. Bu belgeler ile birlikte adaylar belirtilen tarih aralığında şahsen, e-posta veya iadeli taahhütlü posta yoluyla başvurularını tamamlayabilirler.

Başvurusunu tamamlayan adaylardan başvurusu kabul edilenlere ilişkin sınava giriş belgeleri belediye tarafından hak kazanan kişilere gönderilecektir. Sınava girmeye hak kazanan kişiler 07 Mayıs 2021 tarihinde Çat Belediyesi hizmet binasında sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

Sözlü sınavda yer alacak konular ise; Anayasa, İnkılap tarihi, DMK ve mahalli idarelerle ilgili mevzuat konularıdır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.