Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alımı 3 Mayıs son

Adalet Bakanlığı bünyesine daha önce yapılan kamu personel alım ilanı ile 23 kişi bakanlık merkez teşkilatı başvuruları bitmek üzere. Adalet personel alımına kimler başvurabilecek? Adalet yeni personel alımı ne zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanarak başvuruları alınmaya başlanan 23 kamu personeli alım ilanı başvuruları hala devam ediyor. Şartları taşıyan Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin haberimizi incelemesi gerekmekte.

Adalet Bakanlığı Ankara merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı B grubu puanları sıralaması ve adalet bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınavı ile 10 İngilizce dilinden, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinden mütercim tercüman kadrolarına her dil için alınacak personel sayısının 10 katı kadar personel çağırılarak kamu personelleri alınacak.

Adalet Kamu personeli alımı başvuruları

Adalet kamu personeli alımına başvuracak adayların;

Türk vatandaşı olması, adayların 18 yaşını tamamlamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması,

Askerlik durumu olarak adayların askerlikle ilgisi olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerliğini yapmış veya erteletmiş olması,

Mesleğini sürekli yapmasına engel olacak akıl hastalığı olmaması,

Adayların lisans düzeyinde kendi alanlarında bölüm mezunu olmaları,

Son beş yılda düzenlenen YDS İngilizce, Fransızca veya Almanca bölümlerinin en az birinden B düzeyinde puana ya da 03 Mayıs tarihi itibariyle iki yıl içinde alınan dil yeterliliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belge sahibi olmaları,

Adalet kamu personeli alımı başvuruları 03 Mayıs son gün

Adalet personel alımı başvuruları hali hazırda devam ediyor ve adayların 03 Mayıs 2021 tarihi gün bitimine kadar başvurularını türkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak tamamlamaları gerekmekte.

Adalet Bakanlığı bu kamu personeli alımında şahsen ya da posta ile yapılacak başvuruları kabul etmemekte.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.