Sermaye Piyasası Kurulu SPK 40 kamu personeli alımı 27 Nisan 11 Mayıs

Sermaye Piyasası Kurulu SPK 40 kamu personeli alımı 27 Nisan 11 Mayıs

Sermaye Piyasası Kurulu 40 kamu personel alımı duyurusu yayınladı. SPK meslek personel yardımcılığı alımı sınav ile yapılacak. Sermaye Piyasası 27 Nisan ile 11 Mayıs tarihleri arasında başvuru nasıl kabul edecek.

Sermaye Piyasası Kurulu 40 kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. SPK meslek personel yardımcısı alımı başvuruları 27 Nisan ile 11 Mayıs 2021 tarihlerinde alınacak. Alım için 2 farklı şekil sunulmuştur.

Adaylar başvurularını 24 Nisan 2021 tarihinde kurumun resmi internet sitesinde bulunan formu doldurularak online elektronik ortamda yapılacak. Adaylar 10 kişi ayrı ve 30 kişi ayrı olmak üzere kılavuzu detaylı olarak incelemesi gerekmektedir.

30 kişi alımı için öğrenim durumları: siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, işletme ve ekonomi, işletme ve yönetim bilimleri, hukuk, fen, fen-edebiyat, mühendislik, ticari bilimler, iktisadi, idari ve sosyal bilimler, uygulamalı bilimler, yönetim bilimleri fakültelerinin ve 4 yıllık eğitim veren bankacılık ve sigortacılık, turizm işletmeciliği ve bilişim bilimleri, uygulamalı bilimler, uygulamalı teknoloji ve işletmecilik, uygulamalı yabancı diller yüksekokullarının bölümleri olan aktüerya, aktüerya bilimleri, bankacılık, bankacılık ve finans, bankacılık ve finansman, bankacılık ve sigortacılık, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, ekonomi/iktisat, ekonomi ve finans, endüstri mühendisliği, endüstri sistemleri mühendisliği, hukuk, iktisat, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, işletme, işletme yönetimi, işletme bilgi yönetimi, işletme enformatiği, işletme mühendisliği, işletme-ekonomi, kamu yönetimi, küresel ve uluslararası ilişkiler, maliye, muhasebe, muhasebe bilgi sistemleri, muhasebe ve denetim, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, muhasebe ve finansman öğretmenliği, pazarlama, sermaye piyasası, sermaye piyasası denetim ve derecelendirme, sigortacılık, sigortacılık ve risk yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası finans, uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği, uluslararası işletme, uluslararası işletme yönetimi, uluslararası işletmecilik, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve pazarlama, yönetim bilişim sistemleri, aktüerya ve risk yönetimi, endüstri ve sistem mühendisliği, finansal ekonometri, gayrimenkul geliştirme ve yönetimi, gayrimenkul ve varlık değerleme, gayrimenkul ve varlık değerlendirme, girişimcilik, islam ekonomisi ve finans, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler, sermaye piyasaları ve portföy yönetimi, sigortacılık ve aktüerya bilimleri, sigortacılık ve sosyal güvenlik, teknoloji ve bilgi yönetimi, uluslararası finans ve bankacılık, uluslararası girişimcilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret ve finans, yönetim bilimleri bölümlerinden veya yukarıda sayılanlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olması gerekmektedir.

10 kişi alımı için öğrenim durumları: Hukuk fakülteleri veya bunlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak ve avukatlık stajını tamamlamış olması gerekmektedir. Uzman yardımcısı alımı için tüm detaylar kılavuzda sunuldu.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.