İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı

İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı

İŞKUR iş ilanları ile yeni iş ve meslek imkanı sunuluyor. İŞKUR tarafından organize edilen bu İŞKUR iş ilanlarına kimler başvurabilecek? İŞKUR başvuruları ne zaman? İŞKUR hangi illere alım yapılacak? Tamamı haberimizde.

Yeni İŞKUR ilanları ile yeni mesleklerde personeller alınmaya devam ediyor. İŞKUR tarafından düzenlenen İŞKUR İEP ilanları ile iller bazında mesleklerde deneyim kazanarak iş başı yapabilirsiniz.

İEP programı İŞKUR üzerinden Batman, Hatay, Edirne, Manisa, Adana, Tokat ve Düzce illerimizde açıldı.

İŞKUR İEP’te maaş nasıl alınır?

İşbaşı eğitim programlarına başvuran ve eğitime kabul işlemi yapılan herkes için günlük belirlenen oranda para kişilere verilir anne projesi kapsamında sıfır onbeş arası çocuğu olup İEP programına katılan kişilere 2.640,00 TL aylık para ödemesi yapılabilmektedir.

kur-1.jpg

İŞKUR İEP programlarına kimler başvurabilir?

İŞKUR işbaşı eğitim programlarına katılmak için,

İŞKUR’ kayıtlı olmanız,

Mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

Bu eğitimlere katılmak için genellikle adayların 16 ve 55 yaş aralığında bulunması yeterli olmaktadır.

Bu programa başvurabilmek için adayların İEP kursu başlamadan önceki bir ay içerisinde işsiz olanlar başvurabilmektedir.

İŞKUR İEP kapsamında eğitime başlayanlara programa devam zorunlu, sadece İŞKUR un uygun göreceği sebeplerle eğitimin onda birini geçmemek üzere mazeret izni ve azami beş gün sağlık izni kullanımı vardır.

kur2.jpg

Başvuru yapılabilecek İŞKUR iş başı eğitim programları nerelerde var?

Batman ilimizde 1022227 kurs numarası ile Makineci olarak alınacak kursiyer adaylarının 05 Nisan 2021 tarihine kadar başvurularını yerel İŞKUR birimine başvurması gerekmekte.

Batman ili Dokuma Konfeksiyon Makineci eğitimi 1022522 kurs no ile açıldı. Başvuracak adaylar için son başvuru tarihi 05 Nisan 2021 dir.

Adana iline 1019399 nolu kurs ilanı ile imalat mühendisi eğitimine son başvuru tarihi 15 Nisan 2021 tarihinde.

Tokat iline 1018569 nolu İEP ilanı ile tekstil terbiye işçiliği eğitimine başvurular 04 Nisan 2021 tarihinde son bulacak.

Düzce Çilimli 1017962 nolu İŞKUR İEP ilanı ile Çorap Örme Makinesi Operatörlüğü eğitimine son başvuru tarihi 05 Nisan 2021 dir.

İŞKUR iş başı eğitim programlarını takip etmek için yazığımız https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3 linki bilgisayar adres çubuğuna yapıştırmanız durumunda inceleyip başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.