İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı

İŞKUR 12 Şehir 3370 TL Maaşla Personel Alımı Başvuru Ekranı

İŞKUR 12 şehir personel alımı başvuruları başladı. Alımı yapılacak kişilere 3370 TL maaş ödemesi yapılacak. Başvurusu kabul edilenlere 3 aylık işbaşı eğitim programı uygulanmaktadır. Kimler İŞKUR ilanına başvuru yapabileceği detayları haberimizde…

İŞKUR 12 Şehir Personel Alımı Başvuruları Başladı

İŞKUR personel alımı yapacak ve alınacaklara 3370 TL maaş ödemesi yapacak. Başvurusu kabul edilen kişilere 3 ay işbaşı eğitim programı uygulanacaktır. Uygulama sonrasında iş garantili yerleştirmeler gerçekleştiriliyor.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

Antalya, Elazığ, Manisa, Batman, Mardin, Ankara, Muğla, İstanbul, Malatya, İzmir, Balıkesir ve Düzce şehirleri olarak açıklanmıştır.

Pazarlama, ön muhasebeci, aşçı yardımcısı, müşteri hizmetleri görevlisi, sekreter, işçi ve daha birçok branşta alım yapılıyor.

İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, işverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, emekli olmamak, programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olanlar başvuru yapabilecektir.

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler

İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara, programa fiilen katıldıkları gün üzerinden;

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi verilir.
İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılıyor.

Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 115 TL zaruri gider ödemesi veriliyor.

İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılır.

Genel sağlık sigortası primi ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

Aşağıda verilen başvuru adresi kopyalayıp yeni adreste açmanız gerekiyor. Sonrasında açılan İŞKUR sayfasının ara kısmına basarak ilanlara ulaşacaksınız.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum