GSB 43 Şehirde 3880 Sürekli İşçi Alımı İŞKUR TYP

GSB 43 Şehirde 3880 Sürekli İşçi Alımı İŞKUR TYP

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), istihdam edilmek üzere 43 şehirde toplam 3880 sürekli işçi alımı yapıyor. GSB tarafından İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanlara göre alımlar İŞKUR TYP statüsünden olacak. İstenilen şartları karşılayan 3880 alım yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yayımladı! 43 farklı şehirde istihdam edilecek İŞKUR TYP alımı yapılacak. Yayımlanan ilanlara göre görevlendirilecek 3880 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. İlanlar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İŞKUR üzerinden yayımlandı. İlanlarda yer alan şartları karşılayan adaylar arasından alımlar yapılacak.

GSB Sürekli İşçi Alımı Yapılacak Şehirler ve Başvuru Tarihleri

Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

İlanlarda yer alan bilgilere göre adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Kamusal haklarından mahrum durumda bulunmaması gerekiyor.

Kurumu kaydını yaptırmış olmak gerekiyor.

18 yaşını doldurmuş adaylar aranıyor.

Emekli veya malullük maaşı almıyor olan adaylar isteniyor.

Adayların öğrenci olmaması gerekiyor (Açıköğretim öğrencileri hariç).

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan İŞKUR TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden sadece biri katılabilecektir.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmıyor olmak gerekiyor.

GSB İlanı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığı ile yayımlanan sürekli İşçi alımı ilanlarına başvuru yapacak olan adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet adresine girerek istenilen bilgiler ile giriş yapması gerekiyor. Daha sonrasında Online İşlemler – Toplum Yararına Programlar sayfasından listelenen ilanlara başvurularını yapabilecekler.

Başvuru Ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.