Tarım 47 Mühendis, Büro Personeli, Laborant, Tekniker ve Şoför Alacak

Tarım 47 Mühendis, Büro Personeli, Laborant, Tekniker ve Şoför Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı 47 kamu personeli alım ilanına çıktı. Tarım biyolog mühendis, büro personeli, laborant, tekniker ve şoför alımı gerçekleştirecek. Tarım başvuruları 11-20 Ekim 2021 tarihlerinde alınacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı 47 Kamu Personeli Alacak

Resmi Gazete 7 Ekim 2021 sayılı ilanında Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alımı duyurusu yapıldı. İlana göre Tarım biyolog mühendis, büro personeli, laborant, tekniker ve şoför alımı yapıyor. Başvuruları 11 Ekim 2021 tarihinde başlayacak ve 20 Ekim 2021 bitimi ile sona erecektir. Türkiye genelinden bu alıma başvuru kabul ediliyor.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Denizli, Giresun, Isparta, İzmir, Kastamonu, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Sinop ve Trabzon şehirleri alımı yapacak.

Unvanlar ve Kadro Dağılımı

Destek personeli şoför alımı 6 kişi ortaöğretim (lise mezunu) mezunu olması gerekiyor.

Mühendis alımı 13 kişi olarak yapılacak. Çevre, inşaat, maden, jeodezi, makine, elektronik, yazılım ve bilgisayar mühendisi alanlarında yapılacak.

Laborant alımı 3 kişi tarımsal laboratuvar, laboratuvar, laboratuvar ve teknolojisi önlisans mezunları alınacak.

Biyolog alımı 2 kişi biyoloji, tıbbi biyolojik, moleküller biyoloji, biyoloji ve genetik lisans bölümleri başvuru yapacak.

Büro personeli alımı 22 kişi insan kaynakları yönetimi, personel yönetimi, muhasebe, bilgisayar destekli muhasebe, vergi uygulamaları, grafik, grafik tasarım, reklamcılık, iş sağlığı ve iş güvenliği önlisans veya lisans mezunlarından alınacak.

Tekniker alımı 1 kişi elektronik, elektrik-elektronik, endüstriyel elektronik, elektronik teknolojisi, elektronik teknikerliği önlisans mezunları arasından alınacak.

Ortak Şartlar; KPSS en az 70 puanı bulunuyor olmak. Devlet memurları kanununa göre 35 yaşından büyük olmaması ve şoför kadrosu için B ehliyetine sahip olması gerekiyor.

Başvuruları Hangi Tarihte ve Nasıl Yapılacak?

Adaylar 11 Ekim 2021 ile 20 Ekim 2021 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 20 Ekim 2021 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum